Kiedy bank nie może nam udzielić pożyczki - inne sposoby na pozyskanie środków pieniężnych

Żyjemy w czasach gdzie bardzo istotne jest to co mamy. Na nieszczęście, nierzadko ludzie oceniają nas poprzez to co posiadamy. Liczy się godziwy samochód, nowoczesny aparat telefoniczny albo całkowicie nowe meble co pewien okres. Wszystko to niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z podobnymi wymaganiami z własnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Opracował: Vsevolod Knyazev
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nowiutkie meble nabywamy więc na kredyt. Nierzadko po jakimś czasie wydarza się coś niespodzianego i bierzemy dodatkowy kredyt. W końcu powstaje niepożądane zjawisko tzw. spirali kredytowej. Zjawisko to polega na tym, że przy pewnym pułapie zadłużenia aby je spłacić zaciągamy dodatkowe kredyty.

Może zainteresują ciebie także

Musimy się zapisać na szkolenia dla audytorów

Szkolenie
Opracował: Sebastiaan ter Burg
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przedsiębiorstwo musi właściwie funkcjonować
Gdy chcemy, by nasza firma odnosiła duże sukcesy i nie prezentowała kłopotów w walce z innymi firmami o uwagę kontrahenta, to musimy zadbać o to, by na każdym poziomie usług przedstawiała jak najwyższą jakość. Przez to właśnie staramy się o różne certyfikaty, które są zatwierdzeniem naszej solidności oraz które zapewniają klienta, że u nas wciąż dostanie to co najwspanialsze.


Takowe działanie może być niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do niewypłacalności, w związku z tym banki przed udzieleniem następnej pożyczki m.in. sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w tzw. BIK, instytucji która gromadzi informacje na temat udzielonych kredytów i ich spłacie. Kiedy raty naszych uprzednich pożyczek są spłacane na czas, nie musimy się obawiać o udzielenie następnego kredytu. Dużo gorzej będzie, kiedy z jakichś powodów zalegaliśmy ze spłatą, wówczas może się przydarzyć iż nowego kredytu w banku nie dostaniemy.

Nie jest to jednak jedyna opcja zdobycia środków pieniężnych. Możemy to zrobić na rynku poza bankowym, starczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: pożyczki (zobacz pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości), a wyszukamy wiele firm jakie pożyczą nam kwotę o jaką nam chodzi.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.