Kiedy bank nie może nam udzielić pożyczki - inne sposoby na pozyskanie środków pieniężnych

Żyjemy w czasach gdzie bardzo istotne jest to co mamy. Na nieszczęście, nierzadko ludzie oceniają nas poprzez to co posiadamy. Liczy się godziwy samochód, nowoczesny aparat telefoniczny albo całkowicie nowe meble co pewien okres. Wszystko to niestety kosztuje, a nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z podobnymi wymaganiami z własnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Opracował: Vsevolod Knyazev
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nowiutkie meble nabywamy więc na kredyt. Nierzadko po jakimś czasie wydarza się coś niespodzianego i bierzemy dodatkowy kredyt. W końcu powstaje niepożądane zjawisko tzw. spirali kredytowej. Zjawisko to polega na tym, że przy pewnym pułapie zadłużenia aby je spłacić zaciągamy dodatkowe kredyty.

Może zainteresują ciebie także

Jak wybrać najlepsze konto dla swojej firmy, na jakie parametry zwracać uwagę w czasie szukania.

bank
Opracował: Global Panorama
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Prowadząc własną firmę należy spełnić parę spraw formalnych. Jedną z nich jest założenie konta bankowego, z jakiego będą robione przelewy do urzędu skarbowego, zusu i kontrahentów, i na jakie wpływać również będą uzyskane przychody. Obecnie nie ma żadnych problemów z tym, bowiem banki szukają nowych klientów, lecz ich propozycja jest bardzo różnorodna.


Takowe działanie może być niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do niewypłacalności, w związku z tym banki przed udzieleniem następnej pożyczki m.in. sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w tzw. BIK, instytucji która gromadzi informacje na temat udzielonych kredytów i ich spłacie. Kiedy raty naszych uprzednich pożyczek są spłacane na czas, nie musimy się obawiać o udzielenie następnego kredytu. Dużo gorzej będzie, kiedy z jakichś powodów zalegaliśmy ze spłatą, wówczas może się przydarzyć iż nowego kredytu w banku nie dostaniemy.

Nie jest to jednak jedyna opcja zdobycia środków pieniężnych. Możemy to zrobić na rynku poza bankowym, starczy wbić w przeglądarkę wyrażenie: pożyczki (zobacz pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości), a wyszukamy wiele firm jakie pożyczą nam kwotę o jaką nam chodzi. pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw)
Jednak musimy ogromnie wnikliwie rozważyć tę decyzję, bowiem najczęściej pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania) jest dość wysoko oprocentowana, a gra toczy się nierzadko o majątek jaki udało nam się zebrać częstokroć przez wyrzeczenia. Jeśli w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości musimy za każdym razem wypytać o wszystkie koszty jakie poniesiemy, a najlepiej przed sygnowaniem umowy zapytać radcy prawnego i sprawdzić przedsiębiorstwo w KNF.

Instytucja owa analizuje działalność przedsiębiorstw w sektorze pieniężnym pod względem naruszeń prawa bankowego oraz finansowego, publikuje listę przedsiębiorstw podejrzanych o złamanie jak też skazanych decyzją sądu za złamanie prawa na swojej witrynie internetowej.
19/01/29, 14:48:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.