Dlaczego co poniektóre produkty żywnościowe działają podobnie jak narkotyk?

Fachowcy od odpowiedniego żywienia oraz dietetycy stanowczo przekonują, żeby nabywać towary spożywcze bez glutaminianu sodu. Czy aktualnie prawdopodobne jest właściwe żywienie bez żadnych konserwantów, czy ulepszaczy pokarmów - okazuje się, że tak.


Trzeba jednak niezwykle bacznie czytać wszelkie etykiety oraz mieć świadomość, że w gospodarce stosowane są przeróżne glutaminiany - nie tylko sodu, lecz też przykładowo potasu, wapnia czy też kwas glutaminowy.


organizm
Opracował: Nicole Rugman
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W poniższym artykule napiszemy, jak należy dobierać żywność bez glutaminianu sodu. Preparat ten to niezwykle szkodliwa mieszanka dodawana często do żywności, żeby umocnić i aromat i smak. Co pewien okres czasu docierają do nas różne informacje o toksyczności tych składników oraz o apel powrotu do nieprzetworzonej, naturalnej żywności. Bardzo byśmy tego chcieli, jednak prędkość naszego funkcjonowania, ciągły brak czasu na codzienne przygotowywanie i celebrację pojedynczych posiłków, a także odzwyczajanie się od gotowania sprawiają, że w przerwie na nasz posiłek szybko wstępujemy do fast foodów, a na święta przygotowujemy dla przykładu barszcz z torebki. Czy tak szybkie tempo życia musi się wiązać z rezygnacją z ekologicznych oraz nieprzetworzonych produktów żywnościowych? Okazuje się, że niezupełnie.


Może zainteresują ciebie także

Herbaty i kawy naturalne

kawa
Opracował: Norio NAKAYAMA
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W obecnych czasach wybiera się ekologiczne opcje. Nie chodzi tu tylko o rożnego rodzaju ustawy, określające nam jak mamy segregować śmieci, czy te, które mówią, do jakiego stopnia Polska ma zmniejszyć emisja niektórych gazów pochodzących z naszego przemysłu. Tu, w naszym codziennym życiu, chodzi raczej o to, co każdy z nas może zrobić dla siebie, być żyć zdrowiej. A każdy jest w stanie po prostu zacząć zwracać się w kierunku naturalnej żywności. Często jednak kupując ekologiczne jedzenie zapominamy, że są też herbaty bio.


Glutaminian sodu (czyli E-621), to najbardziej popularny element we współczesnej produkcji typu instant. Jest to mieszanka uzyskiwana poprzez fermentację bakteryjną, której zamierzeniem jest wzmacnianie i uwydatnianie smaku potrawy. Jej spożycie w nadmiarze prowadzić do tzw. centrum chińskiej restauracji, które może się okazać nudnościami, palpitacją serca czy nawet zawrotami głowy.


Ta mieszanka jednak nie jest klasyfikowana jako szkodliwa oraz dlatego też jest dopuszczona przez UE do wykorzystania w towarach spożywczych. Pomimo wszystko dietetycy oraz doktorzy zdecydowanie odradzają jedzenie (pizza) potraw, które posiadają glutaminian sodu oraz polecają zastępowanie ich odpowiednimi naturalnymi odpowiednikami.
22/01/17, 07:38:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.