ZUS, zliczanie składki, kasy fiskalne, czyli co powinien wiedzieć kompletny właściciel

Funkcjonowanie firmy wiąże się z poświęcaniem uwagi na sprawy biurowe. Właściciel powinien orientować się w tym jak co rok prezentują się składki ZUS, czy wykonywane przez ich firmę usługi zaliczają się do tych, które wymagają utrzymywania albo też zwolnienie z kasy fiskalnej, jakim sposobem można odliczyć opłaty za internet. Wszystkie te obowiązki warto skrupulatnie dopatrywać gdyż wytyczne w prawie ulegają zmianom.

Składki ZUS
Opracował: kstudenta
Zainspirowane przez: http://www.sxc.hu
Jest tak zwłaszcza gdy chodzi o biznes, który wymaga posiadania kasy fiskalnej. O tym, czy właściciele firm poszczególnych branż mają obowiązek ich zakładania, decyduje akt prawny sygnowany ręką ministra finansów. Ważnym zapisem prawnym, który reguluje konieczność posiadania kasy fiskalnej jest ustawa o podatku od towarów i usług . Sam podatek znany jest szerzej jako VAT. Czytaj http://cenabiznesu.pl/-kiedy-konczy-sie-maly-zus.

Na przestrzeni lat kolejne zawody dołączają do listy tych, które rozliczają się z kasy fiskalnej. Od kilku lat tę konieczność spełniać raz na rok muszą rekrutujący personele (agencje HR), zakłady pogrzebowe, dość szeroko pojmowane sekretariaty. To samo tyczy się kierowców prywatnych autobusów, to samo tyczy się sprzedawców biżuterii, natomiast posiadacze prywatnych warsztatów samochodowych nie mają takiej powinności. Czytaj http://cenabiznesu.pl/-czy-e-sklep-musi-posiadac-kase-fiskalna


Może zainteresują ciebie także

Wynajmowanie pojazdów a działalność gospodarcza

szyba autobusu
Opracował: Sunciti _ Sundaram's Images + Messages
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Będąc zdecydowanym na to, żeby posiadać firmę, która będzie prowadzić wynajem autokary trzeba głównie ułożyć dobry plan prowadzenia działalności. Zalecane jest wiedzieć, jak poprowadzić własne działania handlowe w tym celu, żeby za każdym razem mieć dużą ilością interesantów. Jedynie w ten sposób nie będzie najmniejszych powodów do faktu tego, żeby troszczyć się o swoją pozycję zawodową. Będzie się za to zadowolonym z tego, iż w tak sprawdzony sposób prowadzi się swoją działalność handlową.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.