Dieta dr Budwig - lniany olej jako lekarstwo na wszelkie dolegliwości

Dieta dr Budwig najczęściej jest określana jako antynowotworowa, choć ma pomagać także w innych chorobach. Autorką diety jest dr Johanna Budwig. Była ona absolutną specjalistką biochemii tłuszczów, leczyła choroby odpowiednim odżywianiem. Omówioną tutaj dietę stworzyła w 1951 roku. Ten sposób żywienia służy przede wszystkim do tego, aby dostarczać naszemu organizmowi m.in. błonnik, antyoksydanty czy kwasy omega-3.
W związku z tym bazowym składnikiem jest olej lniany LENVITOL. Jak prezentuje się ta dieta (sprawdź informacje na stronie)? Głównie należy pokreślić, że olej lniany tłoczony na zimno jest zdecydowanie najważniejszym składnikiem.

Poszukujesz rzetelnych wiadomości na ten temat? Pragniemy oznajmić Ci, że teraz je znalazłeś. Wystarczy tylko wejść w hiperłącze do www (https://www.sweet-home.pl/38,Torty-weselne.html).

Należy odstawić wszystkie inne tłuszcze, to jest olej, masło lub margarynę. Podczas stosowania diety nie jemy potraw smażonych i tłustych.
warzywa smażone na oleju lnianym
Opracował: Lablascovegmenu
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Codziennie należy jeść specjalnie przygotowaną pastę z wspominanego oleju, w dodatku powinno się przyprawiać nim sałatki. W jaki sposób sporządzić pastę? Olej lniany łączymy z chudym twarogiem, którego zawartość białka musi wynosić 20%. Oprócz tego zalecane jest także używanie siemienia lnianego. Istotne w diecie są owoce, sok z kiszonej kapusty, którego w ciągu dnia powinno się wypić 1 szklankę, najlepiej rano, kasze bez glutenu lub płatki owsiane. Bardzo istotne jest to, że wszelkie produkty stosowane w diecie muszą być ekologiczne, trzeba więc zwracać na to szczególną uwagę. Wspomniane już było, że w tym odżywianiu nie wolno jeść wszelakich tłuszczów oprócz oleju lnianego. Należy również podkreślić, że ludzie stosujący tę dietę muszą rezygnować z cukru i słodzików. Z zamian można stosować miód, ewentualnie sok z winogron. Jak jeść, gdy przechodzimy na tego rodzaju dietę? Pomijając omówioną już pastę oraz sok z kapusty kiszonej, powinniśmy zjadać świeże warzywa, najodpowiedniejsze będą te kapustne, następnie nie wolno zapomnieć o owocach. Istotne są także świeże soki. Codzienne spożywanie zbóż i ryb pod wieloma postaciami jest tak samo dobre dla naszego zdrowia. Jeśli mamy ochotę na spożycie mięsa, prawidłowe jest jedynie takie, które dostaniemy w ekologicznych gospodarstwach. Warto jednak rezygnować z mięsa, gdy choroba jest poważna. Na koniec należy również wspomnieć o piciu 2 litrów wody dziennie. Woda powinna być źródlana, unika się mineralną.

Stosując tę dietę warto pamiętać, że nie można jest traktować jako jedyne lekarstwo. Oczywiście takie sposób żywienia z pewnością nie będzie szkodliwy, jednakże rezygnowanie z innych terapii jest ogromnym błędem. Dieta dr Budwig to w gruncie rzeczy dodatek do leczenia - opis diety dr Budwig. Zdecydowanie nam nie zaszkodzi i jest naprawdę bezpieczna dla zdrowia, warto więc skorzystać z niej, by poczuć się lepiej.


Może zainteresują ciebie także

Kontakt z dietetykiem w czasie odchudzania jest niezmiernie istotny, aby kontrolować wszelkie nietolerancje pokarmowe

Noworoczne zmiany dla zdrowia
Opracował: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Zdrowy tryb funkcjonowania jest w dzisiejszych czasach niesłychanie lubiany i coraz więcej ludzi entuzjastycznie modyfikuje własne dzienne nawyki, aby czuć się lepiej. Zdrowa dieta, aktywność sportowa czy odstawienie fast foodów to niektóre z pierwszych kroków, jakie przewodzą nas do lepszego samopoczucia i jednocześnie dłuższego życia w pełni sił.
20/05/17, 07:21:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.