W jaki sposób rozliczyć się z Urzędem Skarbowym przez internet, by nie dopuścić do stania w długiej kolejce?

Mnóstwo ludzi zwleka do ostatniego momentu z rozliczeniem podatku dochodowego od osób fizycznych. Właśnie ci ludzie narażeni są na czekanie w długich kolejkach na poczcie albo w US.


rozliczenie
Opracował: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Idealnym sposobem dla ludzi ceniących wygodę jest rozliczenie PIT 2015 przez internet. Poprzez możliwości rozsyłania dokumentów w ten sposób kolejki bardzo się skróciły. Podatnik nie musi nawet wychodzić z własnego domku, aby spełnić formalności z US. Programy PIT 2015 zostały zaprogramowane prostym językiem i przez to praktycznie prowadzą podatnika za rękę. Podpowiadają, jakie informacje i gdzie trzeba wstawić i weryfikują, czy wszelakie niezbędne miejsca zostały dobrze uzupełnione.


Taka samoistna kontrola ogranicza ryzyko popełniania błędów a poprzez to znacznie zmniejszyła się ilość składanych w Skarbówce deklaracji korygujących. Rozliczenie pit przez internet pozwala uniknąć najczęstszego błędu, czyli złożenia podpisu. W przypadku dokumentów przesyłanych w formie elektronicznej podpis jest niepotrzebny. W to miejsce, w celu weryfikacji podatnika wystarczy podać kwotę przychodu z zeszłego roku. Po wysłaniu dokumentów wypada odebrać email z UPO. To dowód na to, że deklaracja została złożona w odpowiednim terminie.
rozliczenie
Opracował: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Warto rozliczać się z Urzędem Skarbowym na początku okresu. Szczególnie, gdy należy się podatnikowi zwrot.

W przypadku dopłaty również opłaca się poznać kwotę jaką potrzeba będzie powiększyć konto US. Dzięki temu da się dobrze zaplanować wydatki we własnym budżecie domowym. Sam formularz może zostać wysłany przez sieć internetową oczywiście w późniejszym terminie. W czasie uzupełniania deklaracji potrzeba będzie podać numer PESEL. Numer Identyfikacji Podatkowej nie jest już wymagany. Niezbędny będzie również adres zamieszkania i data urodzenia. I w przypadku rozliczenia PIT przez internet w celu weryfikacji niezbędna jest także kwota przychodu z zeszłego roku kalendarzowego - .

Tak więc starczy ściągnąć odpowiedni program PIT i uzupełnić deklarację podatkową na laptopie, bez konieczności własnoręcznego wypisywania formularzy. Programik PIT sam zweryfikuje zasadność wpisanych danych i da znać o ewentualnych popełnionych błędach. Deklarację da się zapisać na dysku komputera a przez to w dogodnym terminie wysłać go do systemu Ministerstwa Finansów.
18/07/30, 16:12:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.