Czy powinniśmy spożywać mięso? Jakie jesteśmy w stanie zyskać korzyści? O czym pamiętać?

Mięso faktycznie zawiera dużo niezdrowego tłuszczu, ale jest jednocześnie świetnym źródłem cennego białka oraz żelaza. Korzystnie dobrać mięso, tak więc zrezygnować z wołowiny i wieprzowiny, za to sięgnąć po kurczaka czy cielęcinę. W za bardzo dużych ilościach czerwone mięso może przyczynić się do zawału serca, powstawania nowotworów oraz cukrzycy.

produkty mięsne
Opracował: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sprawa jedzenia mięsa wywołuje wiele kontrowersji, a spór pomiędzy wielbicielami mięsa a wegetarianami ma już miejsce bardzo długo. Ci pierwsi po prostu preferują mięso i nie wyobrażają sobie obiadu bez tego typu porcji jedzenia, natomiast wegetarianie uważają, iż mięso jest szkodliwe i trzeba go unikać. Generalnie produkty mięsne są nam niezbędne, ale w racjonalnych ilościach, nie każde mięso jest też konieczne w naszej diecie - sprawdź pod tym adresem. Poza ważnymi składnikami odżywczymi, mięso dostarcza także zbytnio wiele nasyconych kwasów tłuszczowych, które są najzwyczajniej niezdrowe.

Może zainteresują ciebie także

Dlaczego właściwie skomponowana dieta jest tak ważna, znaczenie profesjonalnych odżywek dla osób aktywnie uprawiających sporty.

kuchnia
Opracował: jeffreyw
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dobrze opracowana dieta na pewno dostarczy organizmowi większość niezbędnych składników. Lecz w wielu przypadkach ludzie nie odżywiają się odpowiednio, nawet nie z tego powodu, że nie chcą, lecz nie posiadają odpowiednich wiadomości. Wydaje im się, że jeżeli będą kupować zdrowe rzeczy, jeść sporo owoców i warzyw i osobiście przyrządzać jedzenie, to im to starczy. Tymczasem w wielu przypadkach niestety to może nie wystarczyć, szczególnie jeśli ktoś na przykład będzie uprawiał bardziej intensywnie jakieś sporty. Należy poznać chociaż podstawowe zasady związane z odżywianiem, a oprócz tego zorientować się, które składniki da się najlepiej wykorzystać przy przyrządzaniu posiłków.


W największym stopniu niezdrowe są mięsa czerwone. Z kotleta, golonki, boczku albo żeberek najlepiej zupełnie zrezygnować. Jednocześnie, podział mięsna na białe oraz czerwone czasami budzi wiele wątpliwości, dlatego też na przykład dietetycy dzielą mięso - dowiedz się więcej o cielęta na sprzedaż- www.rogofarm.pl/ - białe oraz czerwone sprawdzając zawartość oraz rodzaj tłuszczu. Białym mięsem jest kurczak i indyk bez skórki, tak samo królik czy struś, mimo że ma ciemne mięso. Czerwone mięsa to tak naprawdę wieprzowina, wołowina a także baranina. Mięsa - zapoznaj się z ofertą sprzedaż cieląt rogofarm.pl/ - białe mają nie tylko mniejsze ilości tłuszczu, zawierają też większą ilość dobrych dla zdrowia tłuszczowych kwasów nienasyconych niż niedobrych dla zdrowia nasyconych. Nasycone kwasy są szkodliwe, bo spożywane w większych ilościach mają wpływ na podwyższenie stężenia cholesterolu we krwi.

wołowina
Opracował: Międzybrodzkie Makarony
Zainspirowane przez: Międzybrodzkie Makarony
W konsekwencji stworzyć się może miażdżyca, są w stanie wystąpić problemy z sercem, które prowadzą do zawału. Nienasycone kwasy funkcjonują całkowicie inaczej, gdyż chronią organizm przed zmianami miażdżycowymi. Mięso jednocześnie to najbardziej odpowiednie źródło białka (obok mleka oraz sera). Ma wszelkie niezbędne aminokwasy, takie których organizm sam nie jest w stanie wytworzyć. Są one konieczne do budowy tkanek. Jest bardziej właściwie przyswajalny niż białko roślinne. O wysokiej jakości mięsa może świadczyć też to, jaka firma je produkuje, przykładowo jaki to producent kiełbas, taki jak ten: o tym również powinniśmy pamiętać.
18/07/12, 00:31:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.