Czy powinniśmy spożywać mięso? Jakie jesteśmy w stanie zyskać korzyści? O czym pamiętać?

Mięso faktycznie zawiera dużo niezdrowego tłuszczu, ale jest jednocześnie świetnym źródłem cennego białka oraz żelaza. Korzystnie dobrać mięso, tak więc zrezygnować z wołowiny i wieprzowiny, za to sięgnąć po kurczaka czy cielęcinę. W za bardzo dużych ilościach czerwone mięso może przyczynić się do zawału serca, powstawania nowotworów oraz cukrzycy.

produkty mięsne
Opracował: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Sprawa jedzenia mięsa wywołuje wiele kontrowersji, a spór pomiędzy wielbicielami mięsa a wegetarianami ma już miejsce bardzo długo. Ci pierwsi po prostu preferują mięso i nie wyobrażają sobie obiadu bez tego typu porcji jedzenia, natomiast wegetarianie uważają, iż mięso jest szkodliwe i trzeba go unikać. Generalnie produkty mięsne są nam niezbędne, ale w racjonalnych ilościach, nie każde mięso jest też konieczne w naszej diecie - sprawdź pod tym adresem. Poza ważnymi składnikami odżywczymi, mięso dostarcza także zbytnio wiele nasyconych kwasów tłuszczowych, które są najzwyczajniej niezdrowe.

W największym stopniu niezdrowe są mięsa czerwone. Z kotleta, golonki, boczku albo żeberek najlepiej zupełnie zrezygnować. Jednocześnie, podział mięsna na białe oraz czerwone czasami budzi wiele wątpliwości, dlatego też na przykład dietetycy dzielą mięso - dowiedz się więcej o cielęta na sprzedaż- www.rogofarm.pl/ - białe oraz czerwone sprawdzając zawartość oraz rodzaj tłuszczu. Białym mięsem jest kurczak i indyk bez skórki, tak samo królik czy struś, mimo że ma ciemne mięso. Czerwone mięsa to tak naprawdę wieprzowina, wołowina a także baranina. Mięsa - zapoznaj się z ofertą sprzedaż cieląt rogofarm.pl/ - białe mają nie tylko mniejsze ilości tłuszczu, zawierają też większą ilość dobrych dla zdrowia tłuszczowych kwasów nienasyconych niż niedobrych dla zdrowia nasyconych. Nasycone kwasy są szkodliwe, bo spożywane w większych ilościach mają wpływ na podwyższenie stężenia cholesterolu we krwi.


Może zainteresują ciebie także

Jak najbardziej korzystnie przechowywać żywność? O czym koniecznie należy pamiętać, ażeby żywność zawsze pozostawała jak najbardziej odpowiedniej jakości?

żywność
Zainspirowane przez: ekoj.pl
W najbardziej nowatorskich pojemnikach bez problemu możemy przechowywać produkty nawet przez parę tygodni. Dzięki nim potrawy są świeże i aromatyczne, a to przecież najbardziej istotne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.