Małe przedsiębiorstwo i zarządzanie - niezbędne oprogramowanie

Na rynku są dostępne setki książek poruszających temat nowego zarządzania firmą, efektywnego kształcenia personelu, zarządzania czasem, a także sposobów przeprowadzania spotkań z pracownikami. Nic dziwnego – kryzys wyraźnie się zbliża, każda firma zatem chce utrzymać się na rynku.

Oprogramowanie systemowe DiskStation Manager 3.0
Opracował: Synology
Zainspirowane przez: Synology
Sięganie po ekspansywnie reklamowane książki, szkolenia coachingowe ma spowodować, że szefowie staną się jeszcze lepszymi szefami, a pracownicy będą jeszcze wydajniejsi. Czy aby na pewno podpowiedzi zawarte w tego rodzaju ściągawkach rzeczywiście mogą stać się leki na problemy na światowym rynku?

WD SmartWare 1.3
Opracował: Tabasco PR
Zainspirowane przez: Tabasco PR
Intuicja i doświadczenie wsparte technologią

Wielkie firmy dysponują kapitałem pozwalającym na budowę lub kupno profesjonalnych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie flotą i pracownikami (zobacz godziny nocne), a także obiegiem informacji. Pracy jest po prostu zbyt dużo, by różne działki mogły być koordynowane w tym samym czasie.

Dlatego stworzono systemy EPM (planowanie zasobów przedsiębiorstwa) oraz SAP (zintegrowany system informatyczny). Ostatni jest oparty na strukturach biznesowych klasy erp. Na wzór korporacyjnych technologii najlepiej lokować w specjalnie zabezpieczoną i administrowaną sieć wewnętrzną. Obieg informacji – nieważne czy o dostawie pomidorów, czy ewidencji opon konkretnej firmy – przede wszystkim musi być przejrzysty.

Windows 8
Opracował: Microsoft Sp. z o.o.
Zainspirowane przez: Microsoft Sp. z o.o.
Konkretne procedury

Szykując podwładnych do codziennego działania, trzeba podać im bardzo konkretne procedury, minimalizujące czas poświęcany na nadprogramowe pytania i rozwiewanie wahania. Nawet jeżeli praca jest kreatywna, to najróżniejsze problemy z niej wynikające najlepiej wpasować w jasne schematy.
18/02/24, 07:08:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.