Przyjście na świat brzdąca to cudny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Jakiś czas temu Polki wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał 12 miesięcy.


Każda mama potwierdzi, że pierwszy rok brzdąca bywa kluczowy.
pożyczka
Opracował: Mark Hodson Photos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Jest to okres, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej miłości i obecności. I nie chodzi jedynie o mleko czy przebieranie, ale o budowanie się pięknej więzi, która będzie mogła mieć wpływ na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już tylko o swoim słoneczku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie rzecz jasna składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) oraz zdrowotne (9%). Ważne jest to, by wiedzieć, że na wysokość pieniędzy, które otrzymamy od ZUS na urlopie wychowawczym, wielki wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego berbecia. Wysokość podstawy nie powinna przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie powinna być też niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Zatem w najgorszym przypadku dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże kwoty, ale mało która kobieta dziś zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeżeli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że jesteśmy w stanie bez trudności dać sobie radę z wydatkami życia codziennego.

Jeżeli wczytujesz się w prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię bardzo zaciekawił - kliknij odnośnik do strony b.d.o, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Dziś można również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.
22/01/14, 07:44:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.