Określenia prawne są niezwykle liczne, trudne i jednocześnie w zasadzie znane tylko wtajemniczonym

Prawo pozostaje tą dziedziną nauki, która ewoluowała przez wieki. Jego źródła sięgają czasów antycznych i część nakazów przetrwała do dzisiaj, chociażby w postaci popularnych maksym, które bywają niezwykle często cytowane np. przez ludzi władzy. Nasza znajomość rozporządzeń czy nawet tylko terminologii prawniczej bywa dość małowartościowa. Po pierwsze tę specjalność charakteryzuje duża rozległość, ale i nieustanne zmiany.
Porady prawne
Zainspirowane przez: prawo.legeo.pl
A wreszcie po drugie, na co dzień nieczęsto jest wymagana wiedza z tego tematu. Dlatego zajmiemy się dzisiaj mało znanym terminem e-procurement (czytaj więcej o e-procurement). Samo brzmienie tego słowa już na początku odsyła nas oczywiście do łaciny. Bliźniacze określenie, czyli per procura, bywa świetnie znane znawcom dziejów świata. W dawnej ojczyźnie książęta mogli ożenić się w niezwykle nietypowy sposób. Zaślubiny per procura to taka ceremonia, gdzie jeden z niedoszłych małżonków nie jest obecny, ale zastępuje go jego reprezentant. Nieco może zbić z tropu to fakt, że i dzisiaj w uroczystość weselna może się w taki sposób odbyć.

Może zainteresują ciebie także

Uniknij problemów z niewłaściwym wypełnieniem deklaracji pit

Zakupy przez internet
Opracował: Jorge Franganillo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Szukając informacji dotyczących rozliczenia podatku, nagminnie sięgamy do Internetu. W tej chwili Internet jest najłatwiej dostępnym źródłem wiedzy na przeróżne zagadnienia.


Powróćmy jednakże do zasadniczej kwestii naszych rozważań. Rzeczone wyżej hasło e-procurement (zobacz: dobre szkolenia e-procurement) także odnosi się w jakimś stopniu do szeroko pojętego pełnomocnictwa. Dzięki systemom elektronicznym możliwe jest szybkie dokonywanie zamówień, co znacząco wpływa na zmodernizowanie transakcji kupna-sprzedaży. Dzięki komputeryzacji zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne mogą w nieskomplikowany i, co warte podkreślenia, klarowny sposób zamawiać materiały i śledzić na bieżąco postęp transakcji. W tak pomyślanym systemie handlu zazwyczaj korzysta się z elektronicznych podpisów i faktur, które zastępują te papierowe wersje druków. I w tym przypadku nie jest obowiązkowa osobista obecność dwóch współuczestników dokonujących transakcji handlowych.


prawo
Wdrożenie tego rodzaju rozwiązań z pewnością pozwoli zaoszczędzić dużo czasu, ale nie tylko. Dzięki e-procurement każdy dyrektor może kontrolować poziom danej transakcji i na bieżąco wyciągać przydatne wnioski. A to znacząco wpłynie także na budżet danej firmy. Jeśli wspólnik nie świadczy usług na dobrym poziomie, to bez zbędnych i czasochłonnych analiz można w szybki sposób uzyskać niepodważalne dowody na to, że transakcja przestała być dla nas dochodowa.
18/08/29, 19:12:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.