Określenia prawne są niezwykle liczne, trudne i jednocześnie w zasadzie znane tylko wtajemniczonym

Prawo pozostaje tą dziedziną nauki, która ewoluowała przez wieki. Jego źródła sięgają czasów antycznych i część nakazów przetrwała do dzisiaj, chociażby w postaci popularnych maksym, które bywają niezwykle często cytowane np. przez ludzi władzy. Nasza znajomość rozporządzeń czy nawet tylko terminologii prawniczej bywa dość małowartościowa. Po pierwsze tę specjalność charakteryzuje duża rozległość, ale i nieustanne zmiany.
logintrade.pl/
Zainspirowane przez: prawo.legeo.pl
A wreszcie po drugie, na co dzień nieczęsto jest wymagana wiedza z tego tematu. Dlatego zajmiemy się dzisiaj mało znanym terminem e-procurement. Samo brzmienie tego słowa już na początku odsyła nas oczywiście do łaciny. Bliźniacze określenie, czyli per procura, bywa świetnie znane znawcom dziejów świata. W dawnej ojczyźnie książęta mogli ożenić się w niezwykle nietypowy sposób. Zaślubiny per procura to taka ceremonia, gdzie jeden z niedoszłych małżonków nie jest obecny, ale zastępuje go jego reprezentant. Nieco może zbić z tropu to fakt, że i dzisiaj w uroczystość weselna może się w taki sposób odbyć.

Może zainteresują ciebie także

Doradztwo prawne we Wrocławiu

Młotek sędziego
Opracował: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu
Momenty ciężkie mogą się zdarzyć każdemu z nas – separacja, alimenty, wypadek czy testament i sprawa spadkowa to sytuacje trudne, z którymi bez fachowej porady ciężko byłoby nam dać sobie radę. Na szczęście postęp cywilizacyjny oraz rozpowszechniony dostęp do internetu ułatwiły dostęp do usług prawnych. Nie są one już ciężko dostępne ale i znacznie spadła ich cena, w porównaniu do czasów z początków lat dziewięćdziesiątych kiedy to na prawnika stać było jedynie nieliczni.


Powróćmy jednakże do zasadniczej kwestii naszych rozważań. Rzeczone wyżej hasło e-procurement (zobacz: dobre szkolenia e-procurement) także odnosi się w jakimś stopniu do szeroko pojętego pełnomocnictwa. Dzięki systemom elektronicznym możliwe jest szybkie dokonywanie zamówień, co znacząco wpływa na zmodernizowanie transakcji kupna-sprzedaży. Dzięki komputeryzacji zarówno instytucje publiczne, jak i prywatne mogą w nieskomplikowany i, co warte podkreślenia, klarowny sposób zamawiać materiały i śledzić na bieżąco postęp transakcji. W tak pomyślanym systemie handlu zazwyczaj korzysta się z elektronicznych podpisów i faktur, które zastępują te papierowe wersje druków. I w tym przypadku nie jest obowiązkowa osobista obecność dwóch współuczestników dokonujących transakcji handlowych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.