Czy warto przeznaczyć 1 % podatku?. Co z tego można mieć? Sprawa warta przemyślenia

Wypełniając coroczny PIT nierzadko debatujemy czy na pewno należycie rozumiemy wszelkie zawarte informacje. Obawiamy się pomyłek albo po prostu nie mamy pojęcia, jak trzeba wypełnić PIT, który jest obowiązkiem każdego obywatela w naszym państwie. W związku z tym do pomocy w rozliczeniu się z fiskusem opracowano program do pit 2014 - genialne rozwiązanie ułatwiające odnalezienie się w skomplikowanych informacjach i ustawach.

obliczanie podatków
Opracował: Dave Dugdale
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Program do pit 2014 wykonuje obliczenia, natomiast my-użytkownicy wypełniamy podane rubryki. Można też spotkać się z programami, które zawierają obszerne wiadomości dotyczące ulg czy wymiaru progów przychodu. Twórcy zatroszczyli się również o liście Urzędów Skarbowych, pod które należymy. Wystarczy wyszukać odpowiednią instytucję zgodną z naszym meldunkiem lub obecnym zamieszkaniem. Część programów posiada dołączoną wysyłkę PIT-ów do krajowego systemu e-Deklaracje, wobec tego nie musimy wyczekiwać w kolejce, w Urzędzie Skarbowym, zatem zaoszczędzamy własny czas. Bezpieczeństwo, które zostało uwzględnione w tego typu programach jest bardzo duże.

Gdy chcesz dowiedzieć się czegokolwiek ciekawego, to pomocna witryna (https://reset2.pl/oferta/standard/r2fk) może dopomóc Ci w tym. Na tej stronie znajdziesz tylko pożyteczne dane.

Wypełniony PIT na pewno trafi drogą internetową do urzędu niezawodnie i szybko. Poświadczeniem rozliczenia będzie Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest to potwierdzenie akceptowane na równi z przesyłką poleconą czy indywidualną wizytą u fiskusa.

Wypełniając PIT warto zastanowić się nad podarowaniem jednego procentu na dowolną fundację pożytku publicznego. Nasunie się zapewne pytanie: dlaczego? Mianowicie dzięki przekazaniu tylko jednego procentu można weprzeć osoby, które tego wymagają. Takiego czynu nie można w jakikolwiek sposób oszacować, to odruch serca, który często ratuje życie innym. Zyskają ci, którzy znaleźli się w ciężkiej lub często tragicznej sytuacji zdrowotnej lub życiowej. Od nas zależy jakiej instytucji podarujemy podatek i od nas zależy czy naprawdę tego dokonamy.

rozliczanie podatku przez internet
Opracował: Bas Evers
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przesłane środki z pewnością trafią do konkretnej organizacji. Co otrzymamy, my – podatnicy? W głównej mierze przesyłając wsparcie stowarzyszeniu możemy potraktować je w deklaracji jako ulgę na darowiznę. Wystarczy wypełnić dany kwestionariusz. To od nas zależy komu podarujemy jeden % własnego podatku. Zatem przemyślmy to w czasie uzupełniania kwestionariusza podatkowego.
21/09/13, 07:04:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.