Pyszne potrawy serwowane w postaci szaszłyka.

Sezon grillowania jest to okres widzeń ze znajomymi. Wyciągamy sprzęt lub zakupujemy. To sposobność kiedy możemy pochwalić się naszymi potrawami przed znajomymi. Od zawsze na grillowych stołach panują różnego typu dania.
szaszłyki
Opracował: Ivana Sokolović
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niektóre wytworne, pełne dekoracji lub (instalacje alarmowe - sprawdź tutaj) te łatwe w przygotowaniu, a mimo to pełne szyku. Istotnie do takich dań można zaliczyć szaszłyki. Kawałki mięsa, boczku połączone z warzywami nadziane na specyficzne szpikulce. Proste do zrobienia danie a cieszy się ogromnym sukcesem. Nie potrzebne są do tego sztućce ani jeszcze talerze. Samo danie powszechne jest na całym świecie i najprawdopodobniej jedno z najlepiej rozpoznawalnych.

Danie to może być zrobione z różnego rodzaju mięsa: cielęciny, jagnięciny, baraniny, wieprzowiny oraz wołowiny. Czasami stosuje się drób, a w krajach nadmorskich często dodaje się rybie mięso. Miejscem, skąd najprawdopodobniej pochodzi szaszłyk jest Azja. Niestety dokładny kraj pochodzenia nie jest znany. Tymczasem należy stwierdzić, że w Azji owa postać podawania dania jest kultowa. A jaką historię szaszłyki mają w Polsce? Pierwotnie szaszłyki podawane w Polskich kuchniach oraz barach miały zazwyczaj taką samą postać jak te serwowane w krajach azjatyckich. Tymczasem z upływem lat zmieniły się sposoby przygotowywania tej znakomitej potrawy. Przede wszystkim zmieniały się metody przygotowywania mięsa. Pierwotnie mięso przed nadzianiem na patyczki do szaszłyków nie było przyszykowane. Jest surowe oraz wpierw nie doprawiane. Teraz mięso, jakie używamy do szaszłyków dużo wcześniej przygotowujemy. Korzystamy z zabiegu, który poprawnie zwie się marynowaniem.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób zrobić risotto – porady profesjonalistów

Risotto z suszonymi pomidorami
Opracował: Ponti
Zainspirowane przez: Ponti
Wskazane jest zwrócić dużą uwagę na to, jakie dokładnie produkty będziemy używać do wykonania naszej popisowej potrawy. O to, jak zrobić risotto, pyta wielu zainteresowanych kuchnią użytkowników sieci. Wybierający wypróbowane przepisy oraz polecane w sieci produkty cenionych marek mogą w stu procentach liczyć na strzał w dziesiątkę. Doskonale przygotowane oferty zachwycą całą rodzinę, która będzie raczyć się zrobionym przez Państwa, krok po kroku, risotto.

Marynatę głównie wykonujemy ostrą: z soku z cytryny, octu z dodatkami warzyw oraz przypraw. Tymczasem są niestandardowe edycje opracowania marynaty do tego dania: zrobione z piwa, wina oraz z ekstraktem z miodu.

Jeśli zainteresowały Cię interesujące wiadomości i poszukujesz ich na konkretny temat, kliknij w nasz link (https://nettrading.pl/wyposazenie-kuchni.html). Tam znajdziesz niezbędne informacje.

Finałowy wynik dania jest zależny również od tego z którego drzewa wykonane są patyczki do szaszłyków. Najlepsze to te uzyskane z drzew liściastych oraz owocowych. Znaczący wpływ poza patyczkami ma także rodzaj źródła ciepła, nad którym możemy sporządzić szaszłyki. Perfekcyjny smak posiadają te grillowane nad otwartym ogniem (np. nad grillem lub ogniskiem) a także pieczone na drzewie wiśni lub czereśni.
18/12/14, 07:17:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.