Pyszne potrawy serwowane w postaci szaszłyka.

Sezon grillowania jest to okres widzeń ze znajomymi. Wyciągamy sprzęt lub zakupujemy. To sposobność kiedy możemy pochwalić się naszymi potrawami przed znajomymi. Od zawsze na grillowych stołach panują różnego typu dania.
szaszłyki
Opracował: Ivana Sokolović
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niektóre wytworne, pełne dekoracji lub (instalacje alarmowe - sprawdź tutaj) te łatwe w przygotowaniu, a mimo to pełne szyku. Istotnie do takich dań można zaliczyć szaszłyki. Kawałki mięsa, boczku połączone z warzywami nadziane na specyficzne szpikulce. Proste do zrobienia danie a cieszy się ogromnym sukcesem. Nie potrzebne są do tego sztućce ani jeszcze talerze. Samo danie powszechne jest na całym świecie i najprawdopodobniej jedno z najlepiej rozpoznawalnych.

Danie to może być zrobione z różnego rodzaju mięsa: cielęciny, jagnięciny, baraniny, wieprzowiny oraz wołowiny. Czasami stosuje się drób, a w krajach nadmorskich często dodaje się rybie mięso. Miejscem, skąd najprawdopodobniej pochodzi szaszłyk jest Azja. Niestety dokładny kraj pochodzenia nie jest znany. Tymczasem należy stwierdzić, że w Azji owa postać podawania dania jest kultowa. A jaką historię szaszłyki mają w Polsce? Pierwotnie szaszłyki podawane w Polskich kuchniach oraz barach miały zazwyczaj taką samą postać jak te serwowane w krajach azjatyckich. Tymczasem z upływem lat zmieniły się sposoby przygotowywania tej znakomitej potrawy. Przede wszystkim zmieniały się metody przygotowywania mięsa. Pierwotnie mięso przed nadzianiem na patyczki do szaszłyków (patyczki-ns.pl) nie było przyszykowane. Jest surowe oraz wpierw nie doprawiane. Teraz mięso, jakie używamy do szaszłyków dużo wcześniej przygotowujemy. Korzystamy z zabiegu, który poprawnie zwie się marynowaniem.


Może zainteresują ciebie także

Walory dobrej restauracji czyli jak zjeść dobrze i w ciekawej atmosferze

restauracja
Opracował: Barka Tumska
Zainspirowane przez: Barka Tumska
Jak rozpoznać dobrą restaurację? Gdyby to było takie proste... Są tacy, którzy powiedzą: wystarczy wejść, rozglądnąć się, zamówić, zjeść i uregulować należność. Tylko tak naprawdę, to do której wejść? Żeby po zamknięciu drzwi nie żałować wydanych pieniędzy i źle spożytkowanego czasu. Poczucie, że oto w biały dzień, przy świadkach zostaliśmy wystrychnięci na dudka potrafi nam zepsuć humor na resztę dnia. Na co więc w takim razie zwrócić uwagę po wejściu do restauracji?
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.