Pełnowartościowa Dieta i regularny ruch: wypróbuj niezawodne sposoby na idealne ciało i znakomite zdrowie.

Niejednokrotnie kiedy ktoś spyta nas, czy chcemy być zdrowi i piękni, stwierdzamy: „jasne, że tak!”. Jednakże w chwili gdy zostanie przedstawione drugie pytanie: co robimy, aby takimi się stać – niejednokrotnie dźwięczy nam w uszach zastanawiająca cisza...

sport to zdrowie
Opracował: Leo-setä
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Co trzeba zrobić, aby posiadać perfekcyjne ciało i doskonałe zdrowie?

Twierdzi się, iż każdy jest tym, co spożywa. Wiele słuszności zawiera w sobie to sformułowanie.Jedzenie, które stale przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu siły albo wręcz odwrotnie: przyczyniać się do rozwoju stanów chorobowych i wyniszczać nasz organizm.

Co rujnuje, a co umacnia nasze zęby (polecamy (świetna strona))?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że musimy spożywać dużo warzyw i owoców. Z roślin warzywnych niesamowicie korzystne dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł czy roszponka. Fantastycznie odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy mniej narażeni na nasilenie stanów zapalnych, powstanie komórek rakowych, niebezpiecznych zmian na skórze, unikniemy także problemów związanych ze skutkami otyłości. Wśród odkwaszających owoców na pierwszym planie jest cytryna. Aby zachować młody wygląd i uchronić zdrowie należy codziennie rano wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę przynosi rezultaty!

A co powinniśmy wyeliminować z naszego menu?

Pierwszy na liście terminatorów dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasze ciało, przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, rozrostu chorobowych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy a także przewlekłego zmęczenia. Do pokarmów bardzo zakwaszających zaliczają się też: biała mąka, biały ryż, żółty ser oraz kawa. Aby zachować dobre zęby (polecamy (zapraszamy serdecznie)) powinniśmy unikać tych produktów albo chociaż znacznie ograniczyć ich spożycie. Więcej szczegółów sprawdzisz pod tym adresem: więcej informacji.


Może zainteresują ciebie także

Znacznie częściej pojmujemy, że zdrowa żywność jest niezwykle istotna dla naszego zdrowia

Zdrowa żywność
Opracował: t-mizo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Może się okazać, że należymy do tych ludzi, którzy twardo trzymają się własnych nawyków oraz na wieść o tym, że muszą się lepiej i zdrowiej odżywiać wzruszają tylko rękoma. Ale czy kiedykolwiek namyślaliśmy się, jak smakuje żywność ekologiczna?

Ruch to zdrowie!

dieta i sport
Opracował: iStock
Zainspirowane przez: iStock
Jednak dobra dieta nie wystarczy. Tak samo istotny jest codzienny ruch. By nasze ciało było długo młode oraz zadbane musimy ruszyć się z kanapy, zgasić telewizor i zacząć codziennie ćwiczyć. Na naszą kondycję wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, pływanie oraz normalne przysiady, robione tuż po przebudzeniu. Jeżeli sami nie jesteśmy mocno zawzięci, aby regularnie uprawiać wybraną aktywność fizyczną – umówmy się z przyjaciółmi na wspólne bieganie, granie w siatkówkę czy piłkę nożną. Bądźmy świadomi, że to, czy będziemy posiadać znakomite zdrowie i perfekcyjne ciało zależy tylko od naszych chęci!
18/05/18, 14:08:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.