W jaki sposób szukać pracy - praktyczne porady dla początkujących

Niejednokrotnie można spotkać się z twierdzeniem, że w Polsce niezwykle trudno znaleźć ciekawą pracę. Jeśli jednak mamy duże ambicje i dokładnie wiemy, co chcemy robić, naprawdę warto walczyć o taką posadę. Powinno się po pierwsze uwierzyć w swoje możliwości i ciągle podnosić kwalifikacje. Co jednakże z osobami, które właśnie skończyły edukację czy chcą przebranżowić się i nie mają żadnego doświadczenia? Czy są skreśleni już na początku?

Praca
Opracował: Quinn Dombrowski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bez zależności od tego, jaka jest szukana praca informatyk (http://www.praca.egospodarka.pl/oferty-pracy/z,informatyk.html), deweloper czy bibliotekarz, liczą się umiejętności i dążenie do celu. Pierwszym krokiem do odnalezienia pracy jest rzecz jasna przygotowanie interesującego CV oraz listu motywacyjnego, który może przekonać pracodawcę, że to my jesteśmy osobą, której potrzebuje. W tego rodzaju dokumentach naprawdę nie powinno się kłamać, jednak nie wolno również pominąć nawet jednej zalety, która może być pomocna w zdobywaniu pracy. Warto mieć świadomość tego, co w nas najlepsze. Wiara w siebie jest naprawdę ważna.

Jeśli nie mamy wymaganego doświadczenia, list jest naszą jedyną szansą na zdobycie pracy, dlatego też warto nie ulegać schematom i skrupulatnie opisać powody, dla których powinno się nas zatrudnić. Oczywiście list musi być dopasowany do miejsca wysyłania. Często nie możemy przejść na żartobliwy ton. Jeśli studiujemy i mamy wsparcie finansowe opiekunów czy uczelni, warto w wolnym czasie zdobywać doświadczenie poprzez praktyki i staże. Nawet jeżeli są one darmowe, mogą pomóc nam w dostaniu wymarzonej pracy, w dodatku z pewnością wiele nas nauczą.

Tak naprawdę w tego typu pracy, często bezproblemowo można dopasować godziny, często dostępna jest praca zdalna, więc na pewno uda się to pogodzić z obowiązkami na uczelni. To jedyny moment, kiedy można sobie pozwolić na taki sposób zwiększania doświadczenia i zdecydowanie powinno się z niego skorzystać.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.