Jak ustrzec się kłopotów przed ratyfikowaniem dokumentu - fachowe opiniowanie umów.

Niejeden z nas zawarł w życiu niejedną konwencję. Są to umowy świadczenia usług internetowych, umowy zawarte z operatorem komórkowym jak i umowy najmu mieszkania. Tymczasem ilu z nas przed podpisaniem takiej umowy, konsultowało ją z prawnikiem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Opracował: Dan Moyle
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zatem raczej nikt. Statystycznie co dwudziesty Polak udaje się po poradę do specjalisty z branży prawa i finansów. I właśnie tu robimy pierwszy i jeden z najważniejszych błędów przed podpisaniem jakieś konwencji.

Przytoczę jeden przykład, jaki przytrafił się w rzeczywistości: otóż dana firma informatyczna zawarła konwencję wynajmu biura na okres 3 lat. Dodatkowo w konwencji było zapisane, że nie będzie sposobności na wcześniejsze rozwiązanie umowy. Po pierwszym okresie funkcjonowania firma popadła w zadłużenie jak i rozpoczęły się schody związane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma próbowała polubownie rozstrzygnąć umowę, na nieszczęście nie udało się.

Firma obwołała upadłość a także jej dobra materialne zostały sprzedane na poczet oddania długów. Aktualnie omówmy sytuację, jeżeli przed podpisaniem konwencji skorzystać z rad prawnika. Obecnie profesjonalne opiniowanie umów jest to jedna z usług oferowanych przez prawie wszystkie kancelarie prawne. Dla niejednego prawnika warunkiem będzie znanie prawa handlowego.


Może zainteresują ciebie także

Jakimi zaletami cechuje się franczyza oraz co jest wówczas bardzo istotne?

konferencja
Opracował: Leander Wattig
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każdy, kto miał do obcowania z biznesem wie, że bardzo istotna jest obecność podmiotu w mediach społecznościowych. Dziś żaden właściciel podmiotu gospodarczego nie może pozwolić sobie na to, aby nie było go widać na jednym z popularnych społecznościowych portali.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.