Jak ustrzec się kłopotów przed ratyfikowaniem dokumentu - fachowe opiniowanie umów.

Niejeden z nas zawarł w życiu niejedną konwencję. Są to umowy świadczenia usług internetowych, umowy zawarte z operatorem komórkowym jak i umowy najmu mieszkania. Tymczasem ilu z nas przed podpisaniem takiej umowy, konsultowało ją z prawnikiem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe
Opracował: Dan Moyle
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Zatem raczej nikt. Statystycznie co dwudziesty Polak udaje się po poradę do specjalisty z branży prawa i finansów. I właśnie tu robimy pierwszy i jeden z najważniejszych błędów przed podpisaniem jakieś konwencji.

Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób zapewnić obsługę kadrowo-płacową w swojej firmie, rola regularnych szkoleń z prawa pracy.

Szkolenie
Opracował: NAVFAC
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu ludzi zaczynając przygodę z biznesem otwiera działalność jednoosobową. Jeżeli umiejętnie pokierują swoim rozwojem, to w wielu przypadkach zaczną się pojawiać pracownicy, na początku może ich będzie niewielu, ale z czasem ich ilość może znacznie urosnąć. Lecz wraz z zatrudnionymi w firmie pojawiają się dodatkowe obowiązki jakie się z tym wiążą.


Przytoczę jeden przykład, jaki przytrafił się w rzeczywistości: otóż dana firma informatyczna zawarła konwencję wynajmu biura na okres 3 lat. Dodatkowo w konwencji było zapisane, że nie będzie sposobności na wcześniejsze rozwiązanie umowy. Po pierwszym okresie funkcjonowania firma popadła w zadłużenie jak i rozpoczęły się schody związane ze wznoszeniem opłat czynszu. Firma próbowała polubownie rozstrzygnąć umowę, na nieszczęście nie udało się.

Firma obwołała upadłość a także jej dobra materialne zostały sprzedane na poczet oddania długów. Aktualnie omówmy sytuację, jeżeli przed podpisaniem konwencji skorzystać z rad prawnika. Obecnie profesjonalne opiniowanie umów jest to jedna z usług oferowanych przez prawie wszystkie kancelarie prawne. Dla niejednego prawnika warunkiem będzie znanie prawa handlowego.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.