Do jakiego celu są wykorzystywane młotki neurologiczne oraz jakie rodzaje odruchów możemy wyróżnić?

Jest to instrument medyczny, który jest używany przez doktorów, żeby skontrolować głębokie odruchy ścięgniste. To badanie jest to ważna część badania neurologicznego, które ma na zamyśle wykrycie nieprawidłowości w obwodowym i ośrodkowym systemie nerwowym.


Właściwy odruch jest to prosta reakcja, jakiej nie można kontrolować oraz jest reakcją odpowiednią do impulsu.
wysiłek
Opracował: Sharon & Nikki McCutcheon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może być odruch bezwarunkowy i warunkowy. Na odruchy bezwarunkowe najmniejszego wpływu nie posiadamy, gdyż zapisane są w genach. Są nieświadome i niekontrolowane z tego też powodu nie można by okłamać neurologa. Ratują nas chociażby przed zakrztuszeniem czy bronią nas przed poważniejszym efektami zatrucia. Do odruchów bezwarunkowych zaliczają się przykładowo odruch wykrztuśny, wymioty czy też kaszel. Na nich są zbudowane również zachowania instynktowne dla przykładu instynkt macierzyński.


Para młoda
Opracował: John Hope
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Młotki neurologiczne służą do badania głębokich odruchów ścięgnistych. Są zrobione z wysokostopowej stali chirurgicznej bardzo wysokiej jakości. Są bardzo odporne. Jest to produkt wielokrotnego użytku oraz może być poddawany procesom sterylizacji. Taki młotek neurologiczny jest zakończony z dwóch stron gumową, czarną główką. Posiada precyzyjnie zrobioną chromowaną rączkę. Posiada też odkręcaną igłę znajdującą się u góry młotka i odkręcany pędzelek, który mieści się na dole młotka. W zestawie możemy odnaleźć igłę oraz miotełkę.

Hej, sprawdź to dzbanek filtrujący, jeżeli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a zobaczysz, że jest ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Niezawodność i stabilność to wyróżnia wszystkie typowe młotki neurologiczne, które są przeznaczone do kontroli odruchów. Wszelkie młotki neurologiczne nabywane w internecie dostarczone są w torebkach. Badanie neurologiczne jest to niezwykle skrupulatne badanie fizykalne, które zawiera obserwowanie oraz ocenę poruszania się pacjenta.
Obejmuje również zdolności pacjenta do wykonywania określonych poleceń. Wtedy również sprawdzane są odruchy. Neurolog także śledzi chód. Również ocenia mowę, czucie czy orientację.
22/01/21, 07:44:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.