Reklama outdoorowa wizerunku - typy formy i nośniki reklamy

Nośniki reklamy typu outdoor to m.in. powierzchnie reklamowe o rozmaitych rozmiarach, panele naścienne, kolumny reklamowe, gabloty podświetlane, infoscreeny, itd..
miasto billboardów reklamowych
Opracował: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nośniki reklamy outdoorowej dzieli ze względu na format i rodzaj oferowanej nawierzchni. W naszym kraju największą wziętością cieszą się powierzchnie o wymiarach 6x3 m. Dzisiaj istnieje wiele nośników reklamy outdoorowej, dzięki którym można trafić do konsumenta. Formy reklamy zewnętrznej muszą być dobrane do punktu, w którym się znajdują w taki sposób, by były jak w największym stopniu przystępne oraz dostrzegalne. Nośniki reklamy outdoorowej, które spełniają w pełni powyższe założenia to billboardy i tablice LED - billboardy w Ostrowie Wielkopolskim.

billboard na stacji
Opracował: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Reklama outdoorowa w tych formach ceniona jest za dużą liczbę jej odbiorców, wynikającą z ulokowania tablic ledowych oraz billboardów w punktach użyteczności publicznej; centrach handlowych a także urzędach. Nie bez znaczenia jest również dobra widoczność takiej postaci reklamy praktycznie o każdej porze i z dość znacznej odległości. Nie wszystkie nośniki reklamy typu outdoor zapewniają tak ogromną wolność w wyborze zawartości oraz metody przekazania treści reklamowych. Nieco więcej w tym źródle: .

Może zainteresują ciebie także

Typy, formy i nośniki reklamy outdoorowej

reklama outdoorowa, bilbord
Opracował: ING Group
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Do końcowego odbiorcy reklamy zewnętrznej możesz dotrzeć przez użycie wielu rozlicznych nośników. Kardynalnym kryterium, które musimy brać pod uwagę podczas wybierania odmiany reklamy outdoorowej jest otoczenie, wśród którego reklama będzie osadzona. Od środowiska zależy to, czy reklama będzie zauważalna oraz co jeszcze istotniejsze – czytelna!


Cityscroll to następny, dzisiejszy typ reklamy typu outdoor. Praktykowany bywa głównie w większych miejscowościach, w których zdołamy go ustawić w opcjonalnym miejscu, a jego duża powierzchnia wynosząca, co najmniej 10 m2 pozwala na jego dość dobrą widzialność z dużych dystansów. Możliwość przewijania treści reklamowych pozwala przyciągnąć uwagę możliwego klienta, który to przebywając w miejscach zwolnionego ruchu pomimo woli rozgląda się za jakimś urozmaiceniem.

Prezentując typy reklamy zewnętrznej nie możemy nie nadmienić o telebimach. Ta odmiana reklamy outdoorowej jest uniwersalnym nośnikiem, wykonanym na matrycy z diod LED, co czyni obraz na nich prezentowany wyrazistym. Niemniej jednak umieszczanie ich w punktach największego nasilenia ruchu automobilowego lub pieszego mogą powodować oślepianie w porach nocnych i odciągać uwagę od tego co dzieje się naokoło. Nie da się jednakże ukryć, że jest to jedna z najciekawszych odmian reklamy typu outdoor przynosząca wprost niczym nie ograniczone opcje co do treści przedstawianych reklam (dodatkowo możność animacji).
18/12/04, 07:25:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.