Na co zwrócić uwagę aby wybrać zadowalający, profesjonalny młynek do kawy?

Wyborną kawę zdołamy wypić nie jedynie w kawiarni, jeżeli posiadamy odpowiedni ekspres do kawy oraz młynek, to wspaniałej kawy możemy napić się też w zaciszu domowym. Kawa ręcznie mielona jest sporo lepsza, bardziej pachnąca i smaczniejsza, niż kawa rozpuszczalna. W związku z tym pasjonaci prawdziwej kawy na ogół sięgają właśnie po kawę paloną. Jeśli mamy w domu młynek do kawy, zdołamy samodzielnie zmielić jej ziarna, dzięki czemu taka kawa stanie się jeszcze mocniej wonna.

młynek do kawy, parzenie kawy
Opracował: Segafredo Zanetti
Zainspirowane przez: Segafredo Zanetti
Dzisiaj zdołamy wyróżnić dwa rodzaje młynków do kawy (barista na konferencje - https://www.mobilnybarista.pl/szkolenia-i-warsztaty.html) - młynki manualne oraz młynki elektryczne. Zmielenie kawy za pośrednictwem młynka ręcznego zajmuje naturalnie trochę więcej czasu, niemniej jednak młynek manualny zapewnia lepsze, dokładniejsze zmielenie kawy. Dodatkowo ręczne mielenie nie ociepla kawy, dzięki czemu jej aromat pozostaje tak samo intensywny jak na początku oraz nie ulatuje. Mnogość ludzi woli więc kupić ręczny młynek do kawy niż młynek elektryczny. Oczywiście młynki > https://www.decosalon.pl/1531-mlynki-do-przypraw elektryczne również mają wiele zalet. Jedną z nich jest to, iż taki młynek znacznie szybciej zmieli kawę. Jeśli należymy do jednostek, które regularnie piją kawę, przykładowo każdego dnia rano przed pracą, ale nie posiadają czasu na jej ręczne mielenie, to młynek do kawy elektryczny bezsprzecznie będzie sporo lepszym wyjściem. Młynki elektryczne zezwalają również na ustawienie wielkości i grubości przemiału, co też trzeba uznać za kolejną zaletę. Młynki elektryczne zdołamy podzielić na dwa rodzaje - żarnowe oraz udarowe.


Może zainteresują ciebie także

Prezent dla smakosza kawy

Filiżanka kawy
Zainspirowane przez: pixabay
Wiele osób nie zacznie dnia od kubka czarnej i aromatycznej kawy. Ten gorący napój często potrafi postawić na nogi każdego, kto ma problemy z porannym wstawaniem. Rzecz jasna nie brakuje również miłośników latte, którzy chcieliby wypróbować czegoś nowego.

parzenie kawy, kawa
Opracował: Nan Palmero
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Młynki żarnowe uważa się za lepsze, w związku z tym jeżeli zależy nam na młynku elektrycznym wybornej jakości, wybierzmy właśnie te. Jeśli nie jesteśmy szczególnymi smakoszami kawy, to zdołamy wybrać młynek do kawy udarowy. Młynki udarowe są tańsze, wskutek tego dobierając ten model, zdołamy trochę zaoszczędzić. Młynki do kawy proponowane są przez przeróżnych producentów, odnajdziemy je zarówno w sklepach internetowych, jak również stacjonarnych. Asortyment produktów jest tak rozległy, iż niewątpliwe odszukamy stosowny młynek dla siebie (sprawdź choćby ten).
18/09/13, 15:12:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.