Planujesz zbyć przedsiębiorstwo albo doprowadzić do fuzji? Zleć wycenę, aby poznać wartość swojej działalności

Czasami mają miejsce sytuację, w których przedsiębiorca chce znać wartość swojego przedsiębiorstwa. Takie działania zasadne są w przypadku planu zbycia zakładu lub planowanej fuzji z odmiennym przedsiębiorstwem. Czasem bywa także tak, że właściciel przedsiębiorstwa pragnie znać możliwości swej firmy w stosunku do podobnych jednostek. W sytuacji, jeśli pragnie się przeprowadzić wycenę przedsiębiorstwa, należy w tej sprawie zaufać profesjonalistom.


firma
Opracował: Gobierno Aguascalientes
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
To zaawansowany proces

Wycena przedsiębiorstw jest zaawansowanym procesem, który pozwala wykazać faktyczną wartość określonej firmy. Aby jednak tak się stało, powinna być ona prawidłowo wykonana i uwzględnić wszelkie czynniki oddziałujące na działanie spółki. W momencie, gdy planuje się wykonać rzeczoną wycenę, warto uzyskać gwarancję, że została ona powierzona osobom kompetentnym, które będą potrafiły wskazać jej najmocniejsze aspekty. Podobnymi działaniami trudnią się fachowcy z sektora doradztwa transakcyjnego.

Co oferuje taka wycena?

Z pewnością dla wielu osób zagadką jest, dlaczego wykonuje się takie wyceny i czemu mają one służyć. Wycena firmy pozwala zyskać realny obraz wartości konkretnej spółki i tym samym przygotować się do rozmów dotyczących sprzedaży firmy albo przeprowadzenia fuzji. Dzięki otrzymanym danym właściciel zyskuje pewną pozycję w kwestii ustalania konkretnych warunków, bowiem zna prawdziwą wartość firmy, którą reprezentuje. Świadomość wartości konkretnego zakładu pomaga też lepiej przyszykować się do negocjacji z bankami lub inwestorami.


wycena
Opracował: dhub limited
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jak to działa?

Wycena przedsiębiorstwa to skomplikowany proces, który ma możliwość przebiegać według przeróżnych metod działania. Powszechne jest zastosowanie metody dochodowej, porównawczej lub majątkowej. Kluczową kwestią w wypadku wykonywania wyceny staje się indywidualne podejście do każdego przypadku i dobór metody najlepszej dla interesów danych jednostek biznesowych. Zarówno termin przeprowadzenia podobnej wyceny, jak i koszty rzeczonej operacji są ściśle uzależnione od specyfiki danego zakładu.
19/06/06, 07:57:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.