Jak funkcjonują typowe programy afiliacyjne, jakie dają możliwości użytkownikom stron oraz partnerom.

Internet zmienił ogromnie sposób podejścia do reklamy, dając jej zupełnie nowe możliwości. Sporo tradycyjnych, wypracowywanych przez lata technik uległo dewaluacji, gdyż sieć rządzi się własnymi prawami i zasadami. Oczywiście miejsce ich pozajmowały nowe sposoby, dopasowane do możliwości i specyfiki internetu. Jedną z takich popularnych reklamowych form, rzadko spotykanych w tradycyjnej reklamie, a doskonale dającej sobie radę w sieci, są najróżniejsze programy partnerskie.

reklama w internecie
Opracował: Murat Ertürk
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W największym skrócie polegają one na tym, że reklamodawca przekazuje emisję reklam dużej ilości partnerów. Partnerzy otrzymują wynagrodzenie za określoną akcję, przykładowo może to być przejście do sklepu, zapisanie się na listę czy otworzenie z polecenia konta. W związku z tym, że wynagrodzenia partnerów zależeć będą od ilości użytkowników, którzy się skuszą na taką reklamę, to będą oni dokładać starań, aby rezultaty były jak najlepsze. Jeżeli będzie się brało pod uwagę fakt, że niektóre programy partnerskie mogą nawet mieć kilka tysięcy partnerów, to samo to świadczy o skuteczności takiej reklamy (https://systempartnerski.pl/). Widać więc, że afiliacja to bardzo skuteczna metoda, a następną sprawą, jaka będzie się do tego przyczyniała, jest spora rozpiętość reklamowych form. (https://www.systempartnerski.pl/zarabianie-przez-internet) Ponieważ każdy z partnerów będzie chciał indywidualnie dostosować wygląd reklamowych jednostek do swojego serwisu, to przeważnie dostaje ich nawet do kilkudziesięciu różnych do dyspozycji.


Może zainteresują ciebie także

Znakomite sposoby na wypromowanie firmy na stronach www

surfowanie po sieci
Opracował: Friends of Europe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu biznesmenów szukających skutecznego sposobu na rozreklamowanie swej firmy rozważa zastosowanie reklamy w internecie. Obecnie jest bardzo ważne, aby dany produkt lub usługa były zauważalne jak również zapamiętane poprzez potencjalnych konsumentów – a sieć internetowa jest przez nich często wykorzystywana do planowania zakupów. Jednocześnie jednak można mieć pewność, że niektóre jej rodzaje są niezwykle nieefektywne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.