Jak funkcjonują typowe programy afiliacyjne, jakie dają możliwości użytkownikom stron oraz partnerom.

Internet zmienił ogromnie sposób podejścia do reklamy, dając jej zupełnie nowe możliwości. Sporo tradycyjnych, wypracowywanych przez lata technik uległo dewaluacji, gdyż sieć rządzi się własnymi prawami i zasadami. Oczywiście miejsce ich pozajmowały nowe sposoby, dopasowane do możliwości i specyfiki internetu. Jedną z takich popularnych reklamowych form, rzadko spotykanych w tradycyjnej reklamie, a doskonale dającej sobie radę w sieci, są najróżniejsze programy partnerskie.

reklama w internecie
Opracował: Murat Ertürk
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W największym skrócie polegają one na tym, że reklamodawca przekazuje emisję reklam dużej ilości partnerów. Partnerzy otrzymują wynagrodzenie za określoną akcję, przykładowo może to być przejście do sklepu, zapisanie się na listę czy otworzenie z polecenia konta. W związku z tym, że wynagrodzenia partnerów zależeć będą od ilości użytkowników, którzy się skuszą na taką reklamę, to będą oni dokładać starań, aby rezultaty były jak najlepsze. Jeżeli będzie się brało pod uwagę fakt, że niektóre programy partnerskie mogą nawet mieć kilka tysięcy partnerów, to samo to świadczy o skuteczności takiej reklamy (https://systempartnerski.pl/). Widać więc, że afiliacja to bardzo skuteczna metoda, a następną sprawą, jaka będzie się do tego przyczyniała, jest spora rozpiętość reklamowych form. (https://www.systempartnerski.pl/zarabianie-przez-internet) Ponieważ każdy z partnerów będzie chciał indywidualnie dostosować wygląd reklamowych jednostek do swojego serwisu, to przeważnie dostaje ich nawet do kilkudziesięciu różnych do dyspozycji.


Może zainteresują ciebie także

Znakomite sposoby na wypromowanie firmy na stronach www

surfowanie po sieci
Opracował: Friends of Europe
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wielu przedsiębiorców szukających skutecznego sposobu na promocję swej firmy rozważa wprowadzenie reklamy internetowej. Obecnie jest bardzo istotne, aby poszczególny produkt bądź usługa były dostrzeżone , a także zapamiętane poprzez potencjalnych klientów – a sieć internetowa jest przez nich często wykorzystywana do planowania zakupów. Jednocześnie jednakże można być pewnym, że niektóre jej rodzaje są wyjątkowo nieskuteczne.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.