W jaki sposób zapewnić obsługę kadrowo-płacową w swojej firmie, rola regularnych szkoleń z prawa pracy.

Wiele osób zaczynając przygodę z prowadzeniem biznesu otwiera jednoosobową działalność. Jeśli dobrze pokierują swoim rozwojem, to w wielu przypadkach pojawiają się pracownicy, na początku może ich będzie niewielu, lecz z czasem ich ilość może sporo urosnąć. Jednak razem z zatrudnionymi w firmie pojawią się dodatkowe obowiązki jakie się z tym wiążą.


Szkolenie
Opracował: We Are Social
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Trzeba pracownikom wypłacać pensje, liczyć urlopy i choroby, a oprócz tego realizować kompletną ewidencję związaną z zatrudnieniem. I na którymś etapie może się okazać, że konieczne będzie zatrudnienie do tego wszystkiego jakieś osoby, która się będzie zajmować całą obsługą kadrową. Niekoniecznie musi to być ktoś na całym etacie, rozwiązanie tego typu będzie miało sens jedynie wtedy, kiedy pracowników naprawdę będzie więcej. Początkowo w zupełności wystarczy, jeśli będzie się tym zajmować osoba dochodząca na kilka czy kilkanaście godzin na tydzień. Można też zastanowić się nad przekazaniem wszystkich spraw kadrowych do firmy zewnętrznej, która zajmie się tym wszystkim (ważny link do soyer), rozwiązanie tego typu pomimo tego co wielu osobom się wydaje może być czasami dużo wygodniejsze i tańsze, niż kadrowa na pełny etat.

W związku z tym że przepisy w Polsce bardzo szybko się zmieniają, to niezbędne jest, żeby osoba zajmująca się kadrami i płacami była z nimi na bieżąco. Tu nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia i wpadki, bo wszystko może zakończyć się przykładowo w sądzie pracy. Z tego też powodu, jeżeli się zatrudnia kogoś do obsługiwania pracowników, to raz na jakiś czas warto wysłać takiego pracownika na szkolenie z prawa pracy Wprawdzie w aktualnym kodeksie wszystko to można znaleźć, lecz szkolenia będą miały jeden ogromny plus. Dowiedzieć się z nich można wielu pożytecznych rzeczy, a nie jedynie suchych definicji, jakie znajdują się w aktach prawnych, niezwykle przydatne są na przykład interpretacje, które się ukazały w konkretnych przypadkach. Szkolenia tego typu nie są jakoś specjalnie drogie, nie trwają też nie wiadomo ile czasu, ale wiedza, jaką można na nich uzyskać coraz częściej może być dobrze wykorzystana w firmie.
20/11/10, 08:10:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.