Nie znajdziemy najprawdopodobniej osoby, która nie zaczynałaby dnia od łyka ukochanej kawy. Aromat i smak pobudza do działania i dzięki temu łatwiej nam podjąć różne obowiązki

Każdy z nas przyzwyczaił się do ulubionej marki lub sposobu przyrządzania kawy i tak właśnie robi ją każdego ranka. Może jednak należy choć jeden raz spróbować czegoś, czym zachwyca się teraz cały świat.
kawa robiona z aeropressu
Opracował: ekidreki
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Trzeba w tym miejscu napomknąć o urządzeniu, które w ogromnie niedługim czasie zdobyło miłośników kawy - jest to aeropress. Jest to niewielkich wymiarów sprzęt, które pozwala przede wszystkim próbować ze smakiem i aromatem przyrządzonej kawy. Cały sekret pracy aeropress polega na tym, że odpowiednio nastawiając zarówno czas zaparzania, temperaturę wody jak i grubość mielenia ziaren każdorazowo możemy otrzymać zupełnie inny smak i zapach. Z tej przyczyny aeropress uzyskało podziw bardzo dużej liczby wielbicieli kawy na całym świecie. Niemożliwe w tym miejscu nie napomknąć o następnym bardzo lubianym sprzęcie jakim jest kawiarka g.a.t. W tym przypadku aromat kawy również jest uzależniony od metody parzenia. Polega to na tej zasadzie, iż kawiarka g.a.t zbudowana jest ze pojemnika na wodę i zbiornika na gotową kawę. Specjalność jest związane z tym, że gorąca woda unosi się do góry czyli do filtra z kawą, z tej racji jest możliwość uzyskać cudownie wonną kawę.


Może zainteresują ciebie także

Czym odróżnia się opiekacz od tostera i jakie pieczywo mógłby opiekać?

sprzęty
Opracował: Toblerone
Zainspirowane przez: Toblerone
Ciepłe i chrupkie pieczywo to element porannego posiłku na wielu polskich stołach. Narzędzia, które prędko podgrzewają bułki czy też kromki chleba tostowego były w użyciu już od dawna, a zwyczaj ich stosowania nadszedł do nas spoza granic Polski.
Trzeba czasem odejść od konwencjonalnej .kawy parzonej i zasmakować tego, co tak niesłychanie chwalą inni. Prawdopodobnie odkryjemy smak dotąd nam nieznany i nie do porównania z niczym innym smak.
19/05/24, 07:13:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.