Sposoby na wejście na newconnect, pozyskiwanie dopłat z UE

Dziś w Polsce osiągalna jest szeroka oferta procedur zdobywania środków potrzebnych na realizację koncepcji biznesowej. Dlatego analiza potrzeb danego przedsięwzięcia powinno zostać przeprowadzone po zapoznaniu się z dogodnymi opcjami finansowania.

gotówka
Opracował: frankieleon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybór dobrego źródła finansowania jest zależne od konkretnego projektu, indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy, także warunków rynkowych.
Pozyskiwanie funduszy unijnych to wielka okazja na rozwój przedsiębiorstwa. Dotacja dla firm może dotyczyć rozmaitych obszarów. Do głównych źródeł unijnych należą lokalne projekty operacyjne. Wielką wartością finansowania przedsięwzięcia przez dotację, jest szansa zdobycia pomocy bezzwrotnej. Cel, na który ma zostać poświęcona dotacja, musi być przejrzyście i ściśle określony. Dokonane wówczas założenia będą później skrupulatnie sprawdzane przez podmiot kontrolujący.

Pozyskiwanie funduszy unijnych urzeczywistniane jest z reguły na zasadzie zwrotów wydatków. Oznacza to, iż biznesmen musi najpierw pokryć wydatki osobistymi środkami, a później może ubiegać się o ich zwrot - prometeia.pl/pl/dotacje_ue/225. Częstokroć wiąże się to z koniecznością wcześniejszego zabezpieczenia określonej sumy przy przeznaczeniu kredytu bankowego, konieczny jest również częściowy wkład własny. Mimo otrzymania pomocy, przedsiębiorca zobligowany jest do zaangażowania prywatnych środków.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.