Sposoby na wejście na newconnect, pozyskiwanie dopłat z UE

Dziś w Polsce osiągalna jest szeroka oferta procedur zdobywania środków potrzebnych na realizację koncepcji biznesowej. Dlatego analiza potrzeb danego przedsięwzięcia powinno zostać przeprowadzone po zapoznaniu się z dogodnymi opcjami finansowania.
gotówka
Opracował: frankieleon
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wybór dobrego źródła finansowania jest zależne od konkretnego projektu, indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy, także warunków rynkowych. Pozyskiwanie funduszy unijnych to wielka okazja na rozwój przedsiębiorstwa. Dotacja dla firm może dotyczyć rozmaitych obszarów. Do głównych źródeł unijnych należą lokalne projekty operacyjne. Wielką wartością finansowania przedsięwzięcia przez dotację, jest szansa zdobycia pomocy bezzwrotnej. Cel, na który ma zostać poświęcona dotacja, musi być przejrzyście i ściśle określony. Dokonane wówczas założenia będą później skrupulatnie sprawdzane przez podmiot kontrolujący.

Może zainteresują ciebie także

Wynajmowanie lokali pod biura i sal konferencyjnych

Biura
Opracował: Michael Coghlan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wynajmowanie różnego rodzaju wnętrz wiąże się z duże liczbą powinności, jakich trzeba pilnować. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy wszelkie elementy określonego wnętrza zgadzają się z zapowiedziami osoby lub firmy wynajmującej.


Pozyskiwanie funduszy unijnych urzeczywistniane jest z reguły na zasadzie zwrotów wydatków. Oznacza to, iż biznesmen musi najpierw pokryć wydatki osobistymi środkami, a później może ubiegać się o ich zwrot - Częstokroć wiąże się to z koniecznością wcześniejszego zabezpieczenia określonej sumy przy przeznaczeniu kredytu bankowego, konieczny jest również częściowy wkład własny. Mimo otrzymania pomocy, przedsiębiorca zobligowany jest do zaangażowania prywatnych środków.

budżet
Opracował: OTA Photos
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wejście na newconnect jest alternatywnym systemem obrotu akcjami przedsiębiorstw. Jego zasadnicze cechy to nastawienie na średniej wielkości firmy, rozwijające się w nowatorskich specjalizacjach, o głębokim potencjale wzrostu - wejdź na newconnect z Prometeia. Są to zakresy IT, technologia, telekomunikacja, energetyka alternatywna. Plusem wejścia na taki rynek jest możność uzyskania małych sum kapitału dla ryzykownych przedsięwzięć, kształtowanie wizerunku współczesnej i prężnej firmy, oraz uproszczone przejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych.

Ażeby wejście na newconnect było możliwe, konieczne są przeobrażenia w jednostce. Musi nastać przemiana formy prawnej na spółkę akcyjną, modyfikacja budowy organizacyjnej, upublicznienie danych zasadniczych dla spółki.
18/11/10, 07:23:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.