Własna działalność – czy to dobry pomysł?

Nie przepadasz za swoją obecną pracą? Każdego ranka chodzisz do niej z ogromną niechęcią? Masz jej już serdecznie dość? Z drugiej strony z pewnością nie masz za bardzo pomysłu, co mógłbyś robić w to miejsce. Przecież musisz zarabiać, gdyż potrzebujesz pieniędzy. Musisz się z czegoś utrzymać, a być może masz również rodzinę i dzieci, za które czujesz się odpowiedzialny. Nie lubisz zmian. A może jednak warto pomyśleć o założeniu własnej firmy? Może to ma jak najbardziej sens i ci się opłaci? Przemyśl to. Rzecz jasna rozkręcenie firmy wiąże się zwykle z ryzykiem.

człowiek biznesu
Opracował: ricciofix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nigdy nie wiadomo, czy interes się uda, czy „wypali”. Stad też zawsze ta decyzja musi być bardzo dobrze przeanalizowana. Z drugiej natomiast strony jeżeli jesteś pewny, że tego chcesz, warto zacząć działać. Nic natomiast nie rób pochopnie. Najpierw zrób kosztorys, przemyśl, na co cię stać, a na co nie, pomyśl, jaka będzie struktura organizacyjna firmy i czy będziesz za nią odpowiadał samodzielnie, czy też razem z kimś innym, na przykład partnerem biznesowym. Wszystko to ma bardzo istotne znaczenie.

Oczywiście istotne są koszty. Stąd też zacznij od rozpisania wszystkiego i od zastanowienia się, ile będzie cię kosztowało założenie działalności. Sprawdź, czy wystarczy na to twoich oszczędności, czy też będziesz potrzebował znaleźć inne źródła finansowania. Niektórzy biorą na ten cel kredyt, jest to jednakże właściwie zawsze niestety ryzykowne rozwiązanie. Poza tym istnieją też dotacje unijne na rozpoczęcie działalności (http://cenabiznesu.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej). Niekoniecznie będą one przysługiwały właśnie tobie, niemniej warto spróbować, dowiedzieć się - a nuż się uda. w szczególności, że często są to duże kwoty.


Może zainteresują ciebie także

Czy rzeczywiście musimy obawiać się windykacji?

firma
Opracował: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Pojęcia takie jak na przykład komornik czy egzekucja należności najczęściej budzą niepokój. Kojarzy się nam to z zagrożeniem i strasznym procederem, od którego trudno uciec.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.