Własna działalność – czy to dobry pomysł?

Nie przepadasz za swoją obecną pracą? Każdego ranka chodzisz do niej z ogromną niechęcią? Masz jej już serdecznie dość? Z drugiej strony z pewnością nie masz za bardzo pomysłu, co mógłbyś robić w to miejsce. Przecież musisz zarabiać, gdyż potrzebujesz pieniędzy. Musisz się z czegoś utrzymać, a być może masz również rodzinę i dzieci, za które czujesz się odpowiedzialny. Nie lubisz zmian. A może jednak warto pomyśleć o założeniu własnej firmy? Może to ma jak najbardziej sens i ci się opłaci? Przemyśl to. Rzecz jasna rozkręcenie firmy wiąże się zwykle z ryzykiem.

człowiek biznesu
Opracował: ricciofix
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nigdy nie wiadomo, czy interes się uda, czy „wypali”. Stad też zawsze ta decyzja musi być bardzo dobrze przeanalizowana. Z drugiej natomiast strony jeżeli jesteś pewny, że tego chcesz, warto zacząć działać. Nic natomiast nie rób pochopnie. Najpierw zrób kosztorys, przemyśl, na co cię stać, a na co nie, pomyśl, jaka będzie struktura organizacyjna firmy i czy będziesz za nią odpowiadał samodzielnie, czy też razem z kimś innym, na przykład partnerem biznesowym. Wszystko to ma bardzo istotne znaczenie.

Oczywiście istotne są koszty. Stąd też zacznij od rozpisania wszystkiego i od zastanowienia się, ile będzie cię kosztowało założenie działalności. Sprawdź, czy wystarczy na to twoich oszczędności, czy też będziesz potrzebował znaleźć inne źródła finansowania. Niektórzy biorą na ten cel kredyt, jest to jednakże właściwie zawsze niestety ryzykowne rozwiązanie. Poza tym istnieją też dotacje unijne na rozpoczęcie działalności . Niekoniecznie będą one przysługiwały właśnie tobie, niemniej warto spróbować, dowiedzieć się - a nuż się uda. w szczególności, że często są to duże kwoty. http://cenabiznesu.pl/-zasilek-macierzynski-i-dzialalnosc-gospodarcza http://cenabiznesu.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej


Może zainteresują ciebie także

Windykacja Lublin uzyska każde finanse

Windykacja
Opracował: Ttaaj
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Każde pieniądze można odzyskać

Czasem jest tak, że z jakichś powodów, ktoś zaprzestaje płacić w terminie swoje rachunki, co spowoduje, że dług zaczyna rosnąć, a konkretna osoba coraz mocniej rozpoczyna się plątać. Mimo wszystko prawda jest taka, że im szybciej takie zobowiązanie będzie wstrzymane, im szybciej dojdzie do wydarzenia, w którym obydwie strony zawrą ze sobą ugodę, tym prędzej uda się uregulować takie zadłużenie i wyjść w całości na prostą.

Przeanalizuj także, czy będziesz swoją księgowość prowadził sam, czy też kogoś w tym celu zatrudnisz. Jeżeli nie jesteś obeznany w kwestiach finansowo-prawnych, warto z pewnością poszukać pomocy. W końcu z pewnością nie na wszystkim się znasz, skomplikowane bywają zazwyczaj kwestie jak zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza . Ponadto przygotuj się, że kierowanie własną firmą to będzie ogrom pracy, znacznie trudniejszej niż na etacie. Będziesz musiał mnóstwo się starać i namęczyć. Za jakiś czas jednakże przyjdzie nagroda i wówczas będziesz z siebie dumny.
18/06/22, 07:58:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.