Czemu pracownicy biurowi w niewielkich firmach muszą mieć rozległą wiedzę z różnych dziedzin

W większych firmach jest dość wyraźny podział pomiędzy pracowników biurowych i od księgowości. Każda osoba ma ściśle wyznaczony zakres kompetencji i obowiązków, i jeśli jakaś sprawa będzie poza nie wychodzić, to zostanie przekazana innemu pracownikowi. Czasami taki łańcuszek odpowiedzialnych za załatwienie danej sprawy osób wynosić może nawet kilka, a konsekwencją tego może być wykonywanie nawet prostych rzeczy przez kilka dni. Całkowicie odmiennie przedstawia się sytuacja w niedużych firmach, zatrudniających niewielką ilość pracowników.
podatek
Opracował: Wilson Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z czego większość z nich to są magazynierzy albo handlowcy, a sprawami biura zajmuje się tylko jedna osoba. Tak naprawdę zakres prac do wykonania takiego pracownika będzie znacznie większy, niż tylko zajmowanie się korespondencją i odbieranie telefonów. Oprócz typowo biurowych spraw osoby takie powinny mieć dobre rozeznanie w aktualnych przepisach księgowych i kadrowych, powinny też wiedzieć jak wystawić wezwanie do zwrotu należności, jak napisać pozew do sądu czy policzyć odsetki od nieterminowych wpłat - http://poradnik.wfirma.pl/-przedsiebiorca-w-sadzie-jak-napisac-pozew.


Może zainteresują ciebie także

Firmy zajmujące się doradztwem personalnym - czy warto je wynajmować?

Biznesmen
Opracował: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Liczni przedsiębiorcy, zresztą nie tylko oni, myślą nad tym, co to payroll. Respons na to pytanie da się zawęzić do stwierdzenia, iż dotyczy on pieniędzy. Warto jednak powiększyć tą definicję, ponieważ posiada ona sporo niezwykle ważnych składowych.


Bierze się to z tego, że niewielkie firmy zwyczajnie nie będą miały możliwości na zatrudnienie kilku osobnych osób do obsługi biura i prowadzenia księgowości. Księgowe sprawy przeważnie realizuje biuro rachunkowe, któremu należy przekazać wszystkie dokumenty sprzedaży, faktury zakupowe i wszystkie pozostałe rzeczy które mają wpływ na wysokość podatków. Ale niekiedy pracownik
finanse
takiej firmy i tak będzie się musiał w sprawach księgowych orientować, znać kalkulator podatkowy i wiedzieć jak się liczy niektóre rzeczy - sprawdź kalkulator podatkowy. Przykładem takich obowiązków może być ściąganie zaległości od kontrahentów.

W takiej sytuacji trzeba przygotować dla dłużników wezwania do zapłaty, na których zostaną dokładnie policzone odsetki podatkowe, wysłać je i następnie pilnować ściągania tych długów - sprawdź odsetki podatkowe. Bardzo przydatna jest także szersza w tematach kadrowych. W wielu przypadkach samodzielni pracownicy w biurach zarządzają wszystkimi zwolnieniami chorobowymi i wnioskami urlopowymi, tak więc także powinni mieć orientację w tej tematyce.
18/06/22, 06:43:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.