Czemu pracownicy biurowi w niewielkich firmach muszą mieć rozległą wiedzę z różnych dziedzin

W większych firmach jest dość wyraźny podział pomiędzy pracowników biurowych i od księgowości. Każda osoba ma ściśle wyznaczony zakres kompetencji i obowiązków, i jeśli jakaś sprawa będzie poza nie wychodzić, to zostanie przekazana innemu pracownikowi. Czasami taki łańcuszek odpowiedzialnych za załatwienie danej sprawy osób wynosić może nawet kilka, a konsekwencją tego może być wykonywanie nawet prostych rzeczy przez kilka dni. Całkowicie odmiennie przedstawia się sytuacja w niedużych firmach, zatrudniających niewielką ilość pracowników.
podatek
Opracował: Wilson Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z czego większość z nich to są magazynierzy albo handlowcy, a sprawami biura zajmuje się tylko jedna osoba. Tak naprawdę zakres prac do wykonania takiego pracownika będzie znacznie większy, niż tylko zajmowanie się korespondencją i odbieranie telefonów. Oprócz typowo biurowych spraw osoby takie powinny mieć dobre rozeznanie w aktualnych przepisach księgowych i kadrowych, powinny też wiedzieć jak wystawić wezwanie do zwrotu należności, jak napisać pozew do sądu czy policzyć odsetki od nieterminowych wpłat - http://poradnik.wfirma.pl/-przedsiebiorca-w-sadzie-jak-napisac-pozew.


Może zainteresują ciebie także

Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

internet
Opracował: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz bardziej modne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Mało firm pracuje obecnie w sztywnym ośmiogodzinnym systemie pracy – wiele firm jest dla przykładu otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do firmy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali łącznie osiem godzin, jednak mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze bardziej popularna staje się praca zdalna – dzisiaj przeżywa prawdziwy boom przede wszystkim na Zachodzie, jednak moda ta stopniowo dociera także do Polski i w krótkim czasie bez wątpliwości stanie się jeszcze bardziej powszechna.


Bierze się to z tego, że niewielkie firmy zwyczajnie nie będą miały możliwości na zatrudnienie kilku osobnych osób do obsługi biura i prowadzenia księgowości. Księgowe sprawy przeważnie realizuje biuro rachunkowe, któremu należy przekazać wszystkie dokumenty sprzedaży, faktury zakupowe i wszystkie pozostałe rzeczy które mają wpływ na wysokość podatków. Ale niekiedy pracownik
finanse
takiej firmy i tak będzie się musiał w sprawach księgowych orientować, znać kalkulator podatkowy i wiedzieć jak się liczy niektóre rzeczy - sprawdź kalkulator podatkowy. Przykładem takich obowiązków może być ściąganie zaległości od kontrahentów.

W takiej sytuacji trzeba przygotować dla dłużników wezwania do zapłaty, na których zostaną dokładnie policzone odsetki podatkowe, wysłać je i następnie pilnować ściągania tych długów - sprawdź odsetki podatkowe. Bardzo przydatna jest także szersza w tematach kadrowych. W wielu przypadkach samodzielni pracownicy w biurach zarządzają wszystkimi zwolnieniami chorobowymi i wnioskami urlopowymi, tak więc także powinni mieć orientację w tej tematyce.
18/06/22, 06:43:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.