Czemu pracownicy biurowi w niewielkich firmach muszą mieć rozległą wiedzę z różnych dziedzin

W większych firmach jest dość wyraźny podział pomiędzy pracowników biurowych i od księgowości. Każda osoba ma ściśle wyznaczony zakres kompetencji i obowiązków, i jeśli jakaś sprawa będzie poza nie wychodzić, to zostanie przekazana innemu pracownikowi. Czasami taki łańcuszek odpowiedzialnych za załatwienie danej sprawy osób wynosić może nawet kilka, a konsekwencją tego może być wykonywanie nawet prostych rzeczy przez kilka dni. Całkowicie odmiennie przedstawia się sytuacja w niedużych firmach, zatrudniających niewielką ilość pracowników.
podatek
Opracował: Wilson Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z czego większość z nich to są magazynierzy albo handlowcy, a sprawami biura zajmuje się tylko jedna osoba. Tak naprawdę zakres prac do wykonania takiego pracownika będzie znacznie większy, niż tylko zajmowanie się korespondencją i odbieranie telefonów. Oprócz typowo biurowych spraw osoby takie powinny mieć dobre rozeznanie w aktualnych przepisach księgowych i kadrowych, powinny też wiedzieć jak wystawić wezwanie do zwrotu należności, jak napisać pozew do sądu czy policzyć odsetki od nieterminowych wpłat - http://poradnik.wfirma.pl/-przedsiebiorca-w-sadzie-jak-napisac-pozew.


Może zainteresują ciebie także

Firmy zajmujące się doradztwem personalnym - czy warto je wynajmować?

Biznesmen
Opracował: http://sxc.hu
Zainspirowane przez: http://sxc.hu
Liczni biznesmeni, zresztą nie tylko oni, zastanawiają się, co to payroll. Respons na tą zagwozdkę da się skrócić do stwierdzenia, iż związany jest z pieniędzmi. Trzeba jednakże poszerzyć tą regułkę, ponieważ posiada ona mnóstwo dodatkowych składowych.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.