Czemu pracownicy biurowi w niewielkich firmach muszą mieć rozległą wiedzę z różnych dziedzin

W większych firmach jest dość wyraźny podział pomiędzy pracowników biurowych i od księgowości. Każda osoba ma ściśle wyznaczony zakres kompetencji i obowiązków, i jeśli jakaś sprawa będzie poza nie wychodzić, to zostanie przekazana innemu pracownikowi. Czasami taki łańcuszek odpowiedzialnych za załatwienie danej sprawy osób wynosić może nawet kilka, a konsekwencją tego może być wykonywanie nawet prostych rzeczy przez kilka dni. Całkowicie odmiennie przedstawia się sytuacja w niedużych firmach, zatrudniających niewielką ilość pracowników.
podatek
Opracował: Wilson Hui
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z czego większość z nich to są magazynierzy albo handlowcy, a sprawami biura zajmuje się tylko jedna osoba. Tak naprawdę zakres prac do wykonania takiego pracownika będzie znacznie większy, niż tylko zajmowanie się korespondencją i odbieranie telefonów. Oprócz typowo biurowych spraw osoby takie powinny mieć dobre rozeznanie w aktualnych przepisach księgowych i kadrowych, powinny też wiedzieć jak wystawić wezwanie do zwrotu należności, jak napisać pozew do sądu czy policzyć odsetki od nieterminowych wpłat - http://poradnik.wfirma.pl/-przedsiebiorca-w-sadzie-jak-napisac-pozew.


Może zainteresują ciebie także

Czy zastanawiałeś się o tym, żeby być freelancerem?

internet
Opracował: markus spiske
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Współcześnie coraz bardziej modne staje się dawanie coraz większej swobody pracownikom. Niedużo firm pracuje dzisiaj w sztywnym ośmiogodzinnym systemie pracy – sporo firm jest dla przykładu otwartych przez kilkanaście godzin dziennie, a pracownicy mogą przyjść do pracy, o której mają ochotę – ważne jest to, aby przepracowali w sumie osiem godzin, jednakże mogą to robić w dowolnie wybranych widełkach czasowych. Jeszcze bardziej popularna staje się praca zdalna – obecnie przeżywa prawdziwy boom między innymi na Zachodzie, jednakże moda ta stopniowo dociera także do Polski i w niedługim czasie bez wątpliwości stanie się jeszcze bardziej powszechna.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.