Jagody acai – nowość na polskim rynku kulinarnym

Jagody acai to zupełna nowość nad Wisłą. Moda na ich jedzenie przyszła do nas z Zachodu. Czym się cechują acai?. Czy są dziwnie podobne do pospolitych, krajowych jagód leśnych? Gdzie możesz nabyć je w naszym kraju? Na te problemy znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

acai
Zainspirowane przez: flickr.com
Owoce acai pojawiają się na palmach w jądrze brazylijskiej dżungli. W smaku, wg znawców, przypomina normalną jagodę z odcieniem czekolady. W Brazylii owoce acai są znane od lat. Na świecie moda na nie eksplodowała dopiero teraz, za sprawą badań, które nadały tym egzotycznym owocom wspaniałe atuty.

Jagoda acai na odchudzanie pasuje idealnie. Tę specyfikę zawdzięcza generalnie wysokiej ilości dobrych kwasów tłuszczowych,obniżających zawartość cholesterolu u człowieka. Bardzo podobnie działa również na odchudzanie zielona kawa. Co interesujące, jagody acai, jak i zielona kawa zawierają ogromną ilość antyoksydantów, czyli związków, które posiadają wielce wspomagające działanie dla organizmu. Odpowiadają przede wszystkim za hamowanie narodzin komórek kancerogennych! Poza tym amazońskie smakołyki aż eksplodują od witamin, pierwiastków i, co jest rzadkie w przypadku owoców, również aminokwasów.

Może zainteresują ciebie także

Nadwaga czy otyłość to nie wyłącznie kłopot natury estetycznej, ale również ogromne zagrożenie dla naszego zdrowia

kaszel
Opracował: osseous
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niestety bierny tryb życia, brak aktywności fizycznej i szkodliwa obfitująca w tłuste potrawy dieta bardzo szybko doprowadzają do kłopotów z nadmierną wagą czy otyłością, a walka z nimi żąda naprawdę bardzo dużo wyrzeczeń.


Owoce te mają działanie ożywiające i odbudowujące. Wzmacniają relaks, oczyszczają z systemu szkodliwe toksyny, regulują metabolizm. Wzmacniają oczy, muskuły i odporność organizmu. Jeszcze wyliczać? Zniżają ciśnienie krwi, w ten sposób mocno likwidując ryzyko chorób kardiologicznych. Wspierają kondycję duchową i umysłową.

Po zapoznaniem się z katalogiem zalet amazońskiego owocu, bez wątpienia ciśnie się wam na usta pytanie: gdzie kupić jagody acai albo zieloną kawę? W polskiej stronie kupić je w galeriach handlowych jest bardzo trudno. Zatem proponuję znaleźć dostawcę jagódek przez internet - zobacz tutaj: . Teraz muszę was przestrzec. Pojawiło się wielu szulerów, wpychających normalne, krajowe jagody jako jagody acai. Zbadajcie, czy przedsiębiorca zdobył prawidłowe certyfikaty, które zapewniają prawdziwość pochodzenia jego oferty. Prawdziwe jagody rosną jedynie w Ameryce Południowej.
18/06/22, 06:03:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.