Formy reklamy zewnętrznej

Na sukces każdego przedsięwzięcia, prócz rzetelnego dopełniania przewidzianego planu biznesowego, olbrzymi wpływ ma skutecznie zrealizowana kampania marketingowa. Nie od dziś wiemy, że dobra reklama to dźwignia handlu, a rozpoznawalność marki proponującej daną usługę albo asortyment wyrobów jest równie istotna (a być może nawet ważniejsza), niż przygotowana przez nią propozycja.

reklama zewnętrzna
Opracował: Andy Atzert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W zależności od zapotrzebowania – typu ogłaszanej usługi, artykułu bądź idei, grupy docelowej, oczekiwanych efektów, zasięgu prowadzonej kampanii jak też środków jakimi dysponuje zleceniodawca, możemy wybierać z wielu środków przekaz. Reklama outdoorowa wykorzystuje różnego rodzaju nośniki ulokowane w szeroko zrozumianej przestrzeni publicznej. Jego plusem jest przede wszystkim bardzo duży zasięg, tak przestrzenny, jak i czasowy, oraz możliwość całkiem precyzyjnego sprecyzowania docelowej grupy nabywców.

Może zainteresują ciebie także

Siedemdziesiąt pięć tysięcy osób dziennie widzi naszą ofertę, czyli w jaki sposób skutecznie reklamować się w Koninie

kolorowy telebim promocyjny
Opracował: clry2
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie od dziś wiemy, że najskuteczniejsza reklama to taka, którą chłoniemy przypadkiem, na przykład czekając na skrzyżowaniu na zmianę sygnalizacji. Jak chociażby w Koninie, przy tłocznej ulicy Kleczewskiej.


Jednym z przeważnie wybieranych rodzajów nośników reklamy typu outdoor jest szyld. Kojarzony przez gros z nas z mało interesującymi powierzchniami reklamowymi, usytuowanymi zazwyczaj przy głównych szlakach komunikacyjnych, w rzeczywistości zapewnia przeprowadzenie zapadającej w pamięć kampanii reklamowej, za względnie niewielką kwotę. Jaki więc musi być skuteczny szyld? Kardynalną regułą, uwzględniającą wzrokowy kierunek percepcji eksponowanej informacji, jest przekazanie jak najogromniejszej ilości treści przy użyciu jak najmniejszej liczby wyrazów - szyldy Nowy Sącz. Odbiorcy prezentowanej reklamy najczęściej poruszają się całkiem prędko (samochód, komunikacja miejska) więc nie są w stanie zachować w pamięci długiego przekazu, ulokowanego na szyldzie. Przykuwające wzrok hasło oraz odpowiednia, jednoznacznie kojarząca się z przekazem fotka lub grafika mają przyciągnąć uwagę klienta i ośmielić go do „pójścia za tropem”. Zadaniem tej odmiany reklamy jest nie tyle sprzedaż opisywanej oferty, ile budowanie konkretnego wizerunku wybranej marki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.