Formy reklamy zewnętrznej

Na sukces każdego przedsięwzięcia, prócz rzetelnego dopełniania przewidzianego planu biznesowego, olbrzymi wpływ ma skutecznie zrealizowana kampania marketingowa. Nie od dziś wiemy, że dobra reklama to dźwignia handlu, a rozpoznawalność marki proponującej daną usługę albo asortyment wyrobów jest równie istotna (a być może nawet ważniejsza), niż przygotowana przez nią propozycja.

reklama zewnętrzna
Opracował: Andy Atzert
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
W zależności od zapotrzebowania – typu ogłaszanej usługi, artykułu bądź idei, grupy docelowej, oczekiwanych efektów, zasięgu prowadzonej kampanii jak też środków jakimi dysponuje zleceniodawca, możemy wybierać z wielu środków przekaz. Reklama outdoorowa wykorzystuje różnego rodzaju nośniki ulokowane w szeroko zrozumianej przestrzeni publicznej. Jego plusem jest przede wszystkim bardzo duży zasięg, tak przestrzenny, jak i czasowy, oraz możliwość całkiem precyzyjnego sprecyzowania docelowej grupy nabywców.

Może zainteresują ciebie także

Kuchnia XXI wieku? Pełna wygodnych dodatków!

podany na talerzu boczek z dodatkami
Opracował: brett jordan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kuchnia powinna być urządzona praktycznie i nowocześnie. Dzisiaj markety mają naprawdę bogatą ofertę akcesoriów i gadżetów kuchennych, które nie tylko uprzyjemnią przygotowywanie jedzenia, ale także udekorują samo pomieszczenie.


Kuchennym hitem ostatniego okresu są bezapelacyjnie płyty indukcyjne.


Jednym z przeważnie wybieranych rodzajów nośników reklamy typu outdoor jest szyld. Kojarzony przez gros z nas z mało interesującymi powierzchniami reklamowymi, usytuowanymi zazwyczaj przy głównych szlakach komunikacyjnych, w rzeczywistości zapewnia przeprowadzenie zapadającej w pamięć kampanii reklamowej, za względnie niewielką kwotę. Jaki więc musi być skuteczny szyld? Kardynalną regułą, uwzględniającą wzrokowy kierunek percepcji eksponowanej informacji, jest przekazanie jak najogromniejszej ilości treści przy użyciu jak najmniejszej liczby wyrazów - szyldy Nowy Sącz. Odbiorcy prezentowanej reklamy najczęściej poruszają się całkiem prędko (samochód, komunikacja miejska) więc nie są w stanie zachować w pamięci długiego przekazu, ulokowanego na szyldzie. Przykuwające wzrok hasło oraz odpowiednia, jednoznacznie kojarząca się z przekazem fotka lub grafika mają przyciągnąć uwagę klienta i ośmielić go do „pójścia za tropem”. Zadaniem tej odmiany reklamy jest nie tyle sprzedaż opisywanej oferty, ile budowanie konkretnego wizerunku wybranej marki. http://www.reklamywiktor.pl/

szyld
Opracował: Elliott Brown
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Efektywność szyldów powiązana jest także ich lokalizacją oraz jakością wykonania. Szyldy Nowy Sącz prezentując reklamę kierowaną do konkretnej grupy odbiorców, mogą zostać usytuowane w otoczeniu miejsc na ogół przez nich uczęszczanych – na przykład reklama artykułów dla dzieci musi znajdować się w sąsiedztwie szkół podstawowych. Kolejną odmianą reklamy outdoorowej są reklamy w Nowym Sączu jednakowo jak inne duże miasta jest pełna tego rodzaju reklam .
18/06/22, 06:29:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.