Zdrowe jedzenie w biurze i w domu? Pomyśl o diecie pudełkowej!

Coraz więcej młodych osób spędzających długie godziny w pracy zastanawia się, co może uczynić, aby dzięki modyfikacji nawyków żywieniowych zatroszczyć się o swoją witalność i sylwetkę, które przecież nagminnie są ignorowane na skutek siedzącego trybu życia i nagromadzonego stresu. Niektórzy próbują swoich sił w codziennym gotowaniu potraw na własną rękę, które później biorą do pracy i, w miarę możliwości, podgrzewają w pracowniczych stołówkach.

Blat kuchenny z jedzeniem
Opracował: Herry Lawford
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Niemniej jednak taki styl życia ma swoje mankamenty. Nazwijmy rzeczy po imieniu; rzadko mamy ochotę budzić się wcześniej i iść do kuchni, aby ugotować coś, na co niekiedy doprawdy nie mamy ochoty, ale co musimy przyrządzić, z powodu braku innych niezbędnych akurat ingredientów. Nieraz nasze jedzenie do pracy ulega niezwykłym transformacjom z powodu transportu, przez co staje się nieapetyczne i mniej atrakcyjne niż się spodziewaliśmy - sprawdź na stronie. W końcu, pozostaje sprawa tego, czy nasze nawyki kuchenne to zdrowa dieta (przenieś mnie do strony), czy wyłącznie ułuda, której się podporządkowujemy z braku chęci zmian lub niewytłumaczalnej niechęci do innowacji.


Może zainteresują ciebie także

Dieta dr Budwig - lniany olej jako lekarstwo na wszelkie dolegliwości

Olej lniany
Opracował: Garyy Knight
Zainspirowane przez: https://www.flickr.com
Dieta dr Budwig najpowszechniej jest przedstawiana jako antynowotworowa, choć ma pomagać również w innych chorobach. Autorką diety jest dr Johanna Budwig. Była ona absolutną specjalistką biochemii tłuszczów, leczyła dolegliwości racjonalnym odżywianiem. Opisaną tutaj dietę przedstawiła w 1951 roku. Ten sposób żywienia służy przede wszystkim do tego, żeby dostarczać naszemu organizmowi m.in. błonnik, antyoksydanty lub kwasy omega-3.

zdrowa dieta
Opracował: Bird&Co.
Zainspirowane przez: Bird&Co.
Dla wielu spośród tych, którym sporządzanie własnej strawy wydaje się zadaniem egzotycznym, trafnym rozwiązaniem okaże się zdrowa dieta pudełkowa, której fama rozprzestrzenia się z prędkością światła pośród pracowników korporacji, a także pracujących z domu mikroprzedsiębiorców chcących zadbać o swoją kondycję fizyczną dzięki diecie - opublikował. W ostatnim czasie jak grzyby po deszczu pojawiają się firmy specjalizujące się w sporządzaniu i rozwożeniu gotowych dań do firm i domów. Z ich oferty korzystają osoby, którym zależy na szybkiej realizacji zamówienia, ale być może nawet bardziej na zatroszczeniu się o własne nawyki związane z dietą. Śniadania, obiady i kolacje podawane z pudełka mogą być rzeczywiście zdrowe i odżywcze. Jak powszechnie wiadomo, zdrowa dieta to taka, która obfituje w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego działania organizmu, takie jak witaminy i minerały, przeciwutleniacze, nienasycone kwasy tłuszczowe, białka i aminokwasy. Wiele firm kateringowych proponuje możliwości indywidualizacji diety i wyboru składników, które nam odpowiadają lub też nie. Wobec czego, stając się posiadaczem pudełka z jedzeniem możemy być raczej pewni, że nasze potrawy będą zbilansowane, odżywcze i smaczne, a nasza dieta pudełkowa odniesie należyte skutki.
17/08/30, 07:47:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.