Jakiego rodzaju żeliwne garnki opłaca się zakupić?

Miłość do żeliwnych garnków, czy patelni, może trwać całymi dekadami i być autentycznym, kulinarnym doznaniem. Jeżeli ktoś zauroczy się żeliwem w kuchni, najpewniej pozostanie mu wierny do końca życia.


Problem jedynie w tym, by dobrze wybrać oraz należycie zainwestować pieniążki.
Kremowa zupa z czosnkiem niedźwiedzim i serkiem topionym
Opracował: MSM Mońki
Zainspirowane przez: MSM Mońki


Żeliwne naczynia cieszą się w Polsce coraz ogromniejszą popularnością. Wzrasta liczba osób ceniących apetyczne smaki zyskiwane dzięki żeliwnym naczyniom. Jednakże, żeby dobrze wybrać garnki żeliwne, czy też patelnie, jakie do najtańszych nie przynależą, musimy zorientować się, czy wybrana marka spełnia wszelkie oczekiwania powiązane z żeliwnymi naczyniami. I to, co charakterystyczne, nie wyłącznie wyczekiwania użytkowników, ale również specjalistów w owej dziedzinie, jacy wskazali pewien standard nieodzowny dla autentycznego żeliwa.


Pierwszorzędną rolę w wypadku należytego żeliwnego garnka spełnia jego ciężar. Po tym, możemy określić, czy producent nie oszczędzał na surowcu – konstrukcji tworzącej naczynie. Bardzo silnie zanieczyszczone żeliwo będzie mieć w sobie dużo bąbelków powietrza, które pojawiają się podczas procesu wytwórczości – kiedy łączy się z sobą różnorodne metale oraz surówki, tworzące przyszłe naczynie. Im lżejsze jest żeliwo, tym sporzej jest w nim pęcherzyków powietrza. Co za tym idzie – takie żeliwo będzie mieć słabą odporność termiczną i mechaniczną.
Czym grozi jego stosowanie? Może pęknąć (nawet w trakcie pichcenia!), niewielki dodatek zimnej wody jest w stanie je rozerwać (co zdumiewające, wystarczy parę kropli wody!), niezwykle szybko przegrzewa się i wypacza – zatem zjawiskowo krótko dobrze działa oraz ekspresowo kończy żywot. Le creuset sklep oferuje żeliwne patelnie i garnki jedynie wysokiej jakości.
18/02/05, 08:52:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.