Kawa Arabica - poznaj sekret doskonałego aromatu i smaku

Odmiana Arabica zalicza się do kaw wysokiej jakości. Jest łagodna i zarazem aromatyczna, a poza tym delikatnie kwaskowata, przez co znakomicie pobudza.


Czym wyróżnia się ten rodzaj kawy?


Kasza jaglana
Opracował: Kupiec
Zainspirowane przez: Kupiec


Może zainteresują ciebie także

Jakiego rodzaju wyroby podrobowe możemy zakupić w naszych marketach?

czekoladowy mus
Opracował: Ruth Hartnup
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Chociaż podroby w naszym kraju nie cieszą się wielką renomą, to są smacznym elementem bardzo wielu wędlin. Co poniektóre z tego typu wędlin są popularne w większym stopniu, inne mniej, jednak wszystkie są godne skosztowania.


Kawa Arabica jest najstarszym i najbardziej popularnym rodzajem kawy. Występuje w ponad 20 odmianach! Pochodzi z Etiopii, uprawiana jest na wyżynach Brazylii i Kolumbii, w Indiach, Afryce Równikowej, na Jawie, Sumatrze oraz Karaibach. Ziarna Arabiki mają charakterystyczny wygląd - są podłużne, zielonkawe i mają jasną, prostą bruzdę. Zawierają stosunkowo niewielką ilość kofeiny (od 1 do 1,7%), aczkolwiek po zmieleniu oraz zaparzeniu dają świetny smak.

Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to chcemy zwrócić Twoja uwagę na to, że pod następnym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie (https://niwki.pl/kategoria-produktu/na-slodko/).

Napar z ziaren Arabiki jest łagodny, delikatnie kwasowaty, nierzadko wyczuwalny jest słodki, czekoladowy posmak. By wydobyć głębię aromatu Arabiki najlepiej parzyć ją w ekspresie ciśnieniowym - palarnia kawy elephant.


kotłownie parowe2
Opracował: Nicholas Lundgaard
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


kawa świeżo palona
Opracował: brownpau
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Na co zwrócić uwagę, aby kupić znakomitej jakości Arabikę?


Wysokiej jakości kawa kostaryka kawa Arabica jest sprzedawana w specjalnych opakowaniach z jednostronnym filtrem, dzięki czemu na długo zachowuje świeżość. Kawę Arabikę najlepiej kupować ziarnistą, gdyż w takiej postaci dłużej utrzymuje pełnię swojego aromatu oraz smaku. Dostawcy specjalizujący się w sprzedaży kawy często proponują mielenie kawy na preferowaną przez klienta grubość, bezpośrednio przed wysyłką. Świetnym wyborem jest również kawa świeżo palona - tu.


Najlepszy aromat i smak kawy wyczuwalny jest pomiędzy 5 a 30 dniem od daty palenia (data palenia kawy powinna być wskazana na etykiecie). Należy pamiętać, iż kawa może być palona na różny stopień, aczkolwiek standardowo Arabica jest palona na średnio.
21/06/23, 08:38:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.