Kawa Arabica - poznaj sekret doskonałego aromatu i smaku

Odmiana Arabica zalicza się do kaw wysokiej jakości. Jest łagodna i zarazem aromatyczna, a poza tym delikatnie kwaskowata, przez co znakomicie pobudza.


Czym wyróżnia się ten rodzaj kawy?


Kasza jaglana
Opracował: Kupiec
Zainspirowane przez: Kupiec


Kawa Arabica jest najstarszym i najbardziej popularnym rodzajem kawy. Występuje w ponad 20 odmianach! Pochodzi z Etiopii, uprawiana jest na wyżynach Brazylii i Kolumbii, w Indiach, Afryce Równikowej, na Jawie, Sumatrze oraz Karaibach. Ziarna Arabiki mają charakterystyczny wygląd - są podłużne, zielonkawe i mają jasną, prostą bruzdę. Zawierają stosunkowo niewielką ilość kofeiny (od 1 do 1,7%), aczkolwiek po zmieleniu oraz zaparzeniu dają świetny smak. Napar z ziaren Arabiki jest łagodny, delikatnie kwasowaty, nierzadko wyczuwalny jest słodki, czekoladowy posmak. By wydobyć głębię aromatu Arabiki najlepiej parzyć ją w ekspresie ciśnieniowym - palarnia kawy elephant.


kotłownie parowe2
Opracował: Nicholas Lundgaard
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


kawa świeżo palona
Opracował: brownpau
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Na co zwrócić uwagę, aby kupić znakomitej jakości Arabikę?


Może zainteresują ciebie także

Kawa ma rozmaite oblicza i wiedzą o tym zwłaszcza miłośnicy tego trunku, którzy ulepszają jej smak bądź aromat stosując różne dodatki

syrop 1883
Opracował: LabyrinthX
Wiele osób umila sobie chwile w pracy wykorzystując do tego celu chociażby niewielkie przyjemności, do których zaliczamy przykładowo wypicie kawy w przerwie między obowiązkami.


Wysokiej jakości kawa Arabica jest sprzedawana w specjalnych opakowaniach z jednostronnym filtrem, dzięki czemu na długo zachowuje świeżość. Kawę Arabikę najlepiej kupować ziarnistą, gdyż w takiej postaci dłużej utrzymuje pełnię swojego aromatu oraz smaku. Dostawcy specjalizujący się w sprzedaży kawy często proponują mielenie kawy na preferowaną przez klienta grubość, bezpośrednio przed wysyłką. Świetnym wyborem jest również kawa (https://www.sklep.kawasmakowa.pl/) świeżo palona - tu.


Najlepszy aromat i smak kawy wyczuwalny jest pomiędzy 5 a 30 dniem od daty palenia (data palenia kawy powinna być wskazana na etykiecie). Należy pamiętać, iż kawa może być palona na różny stopień, aczkolwiek standardowo Arabica jest palona na średnio.
19/04/03, 08:40:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.