Jakie noże to wedle Japończyków noże trzech cnót?

Jednym z najpopularniejszych noży kuchennych w Japonii są noże Santoku, które charakteryzują się ekstremalnie dużą ostrością oraz szeroką klingą. Zalety tego przedmiotu z pewnością zauważy nie tylko którykolwiek zawodowy szef kuchni, lecz również kucharz-amator.


kotlet
Opracował: Kamil Porembiński
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Nóż Santoku Miyabi ułatwia bardzo równomierny rozkład sił, co sprawia, że krojenie jakiegoś składnika jest szybkie i dokładne. Umożliwia to również wysoka faseta, która obniża tarcie. Szczególnie warta uwagi jest również bardzo przyjemna w dotyku rękojeść, dzięki której mistrz kuchni mógłby cieszyć się z tego przyrządu. Produkt taki znakomicie nadaje się przy przygotowaniu ryb czy warzyw. Jest to konieczny element wyposażenia kuchni w czasie szykowania jakichkolwiek japońskich dań. Nóż santoku Miyabi jest tak wyjątkowy m.in. z powodu konstrukcji rękojeści, co jest efektem setek lat ciężkiej pracy specjalistów z Seki, a zatem japońskiego "miasta noży". Rdzeń tego noża jest ekstremalnie twardy (63 Rockwella), gdyż jest wykonany z proszkowej stali.


Bruschetta
Opracował: Tarsmak
Zainspirowane przez: Tarsmak


Może zainteresują ciebie także

Produkty dla dzieci powinny przechodzić wymagające sprawdziany

Niemowlę
Opracował: Donnie Ray Jones
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Butelka avent zalecana będzie już od pierwszych dni. Szykujemy się na narodziny potomstwa z sporą uwagą, a do tego z dużym wyprzedzeniem chcemy wszystko skompletować. Czytamy opinie ekspertów oraz mam na temat różnych produktów, które możemy kupić i decydujemy, które z nich rzeczywiście okażą się nam potrzebne. W ten właśnie sposób dowiemy się, że butelka avent okazuje się być tą najlepszą, a ponieważ występuje w różnorakich rozmiarach, to możemy ją używać już od pierwszych dni naszego dziecka.


nóż santoku miyabi
Opracował: wwwpieknowdomu.pl
Zainspirowane przez: wwwpieknowdomu.pl


Warte podkreślenia jest również to, że powierzchnia klingi jest zawsze ręcznie kuta, a budowa powierzchni noża ma oryginalny wygląd. Powierzchnia noża ma wgłębienia, które zapobiegają przyklejaniu się do niej części krojonego jedzenia. Rękojeść noża Santoku Miyabi jest doskonale wyważona oraz niezwykle stabilna, jeżeli bierze się pod uwagę jej kształt. Ostrze jest wykonane z trzech warstw hartowanej na mrozie stali, z kolei nóż ma symetryczny szlif.


Produkty te są ostrzone za pomocą unikalnej techniki Honbazuke, zatem trójfazowego manualnego ostrzenia.

Jeżeli zainteresował Cię przedstawiony temat, poznaj serwis torty weselne warszawa, gdzie znajdziesz obszerne info. Poszerz swoje wiadomości!

Ostrze to cechuje się dużą sprężystością oraz odpornością na m.in. łamanie czy korozję.
18/11/01, 07:22:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.