Jak najbardziej korzystnie przechowywać żywność? O czym koniecznie należy pamiętać, ażeby żywność zawsze pozostawała jak najbardziej odpowiedniej jakości?

W najbardziej nowoczesnych pojemnikach bez problemu możemy zachowywać produkty nawet przez parę tygodni. Dzięki nim potrawy pozostaną świeże i aromatyczne, a to tak naprawdę najważniejsze.

pojemniki
Opracował: AWG
Zainspirowane przez: AWG
Najbardziej dopasowane są pojemniki spożywcze - plastikowe albo szklane. W sklepach bez trudności możemy wyszukać także drewniane, metalowe lub ceramiczne. Jednakże te stworzone z drewna mają pory, w jakie łatwo wnikają bakterie. Jak wybierzemy pojemnik szklany, najkorzystniej zwracać uwagę na to, czy jest żaroodporny. W tego rodzaju sytuacji można podgrzewać w nim jedzenie, a jednocześnie przechowywać go w dość niskich temperaturach, np. w zamrażarce. Najlepsze pojemniki plastikowe są zrobione z polipropylenu albo poliwęglanu, są to materiały wytrzymałe na złamania.

Nie powinniśmy kupować większego pojemnika, kiedy planujemy w nim trzymać kilka plasterków sera lub szynki. Bardziej znaczna ilość wolnego miejsca w naczyniu sprawia, iż zbiera się tam powietrze, jakie przyspiesza psucie się jedzenia - tamta strona. Najbardziej wygodne są prostokątne pojemniki z zaokrąglonymi brzegami. By potrawy były przez jak najdłuższy czas świeże, spód pojemnika musi być specjalnie pofalowany albo posiadać dodatkową wkładkę. W tego typu sytuacji przechowywane w tym miejscu produkty nie będą miały kontaktu z wodą czy płynami, jak np. wyciekające mięso. Jak gromadzą się one na spodzie naczynia, produkty nie tylko szybciej stracą świeżość, ale również witaminy i ważne składniki odżywcze.


Może zainteresują ciebie także

Ciekawe przepisy kucharskie do inspiracji na co dzień - cz. 1

kuchnia
Opracował: Crispy
Zainspirowane przez: Crispy
Każdy dobrze wie, że nie każde mięso jest lubiane. Jak wiemy jest też sporo osób, które wcale nie je mięsa. Ale biorąc pod uwagę, którzy spożywają mięso właśnie, to możemy stwierdzić, że niemalże wszyscy lubią kurczaka. Nie jest to mięso trudne do przygotowania i co bardzo ważne pasuje niemal do wszystkiego. Da się na przykład przygotować szaszłyki z kurczaka, które idealnie sprawdzą się w czasie zjazdów rodzinnych.

pojemniki na żywność
Opracował: jeff_golden
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Bardzo ważna jest też pokrywka. Powinniśmy sprawdzić, czy jest dobrze dopasowana i najlepiej się zamyka. Jeśli będzie nie za bardzo szczelna, to do środka bardzo łatwo mogą przedostać się bakterie. Większość pojemników po zamknięciu wymaga ponownego otwarcia przy samym brzegu, ale i szybkiego zamknięcia. Umożliwia to na wypuszczenie resztek powietrza, jakie zostały wewnątrz naczynia. To są rzeczywiście istotne kwestie, tak więc każdy producent opakowań z tworzyw sztucznych powinien to mieć na uwadze, by jego produkty były jak najwyższej jakości - . To gwarantuje, iż nasze pożywienie się nie zmarnuje, a to przecież bardzo ważne. Zadbajmy więc o to, dopóki jest jeszcze pora. Na pewno to docenimy.
18/06/21, 18:52:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.