Jak najbardziej korzystnie przechowywać żywność? O czym koniecznie należy pamiętać, ażeby żywność zawsze pozostawała jak najbardziej odpowiedniej jakości?

W najbardziej nowoczesnych pojemnikach bez problemu możemy zachowywać produkty nawet przez parę tygodni. Dzięki nim potrawy pozostaną świeże i aromatyczne, a to tak naprawdę najważniejsze.


pojemniki
Opracował: AWG
Zainspirowane przez: AWG
Najbardziej dopasowane są pojemniki spożywcze - plastikowe albo szklane. W sklepach bez trudności możemy wyszukać także drewniane, metalowe lub ceramiczne. Jednakże te stworzone z drewna mają pory, w jakie łatwo wnikają bakterie. Jak wybierzemy pojemnik szklany, najkorzystniej zwracać uwagę na to, czy jest żaroodporny. W tego rodzaju sytuacji można podgrzewać w nim jedzenie, a jednocześnie przechowywać go w dość niskich temperaturach, np. w zamrażarce. Najlepsze pojemniki plastikowe są zrobione z polipropylenu albo poliwęglanu, są to materiały wytrzymałe na złamania.

Nie powinniśmy kupować większego pojemnika, kiedy planujemy w nim trzymać kilka plasterków sera lub szynki. Bardziej znaczna ilość wolnego miejsca w naczyniu sprawia, iż zbiera się tam powietrze, jakie przyspiesza psucie się jedzenia - tamta strona. Najbardziej wygodne są prostokątne pojemniki z zaokrąglonymi brzegami. By potrawy były przez jak najdłuższy czas świeże, spód pojemnika musi być specjalnie pofalowany albo posiadać dodatkową wkładkę. W tego typu sytuacji przechowywane w tym miejscu produkty nie będą miały kontaktu z wodą czy płynami, jak np. wyciekające mięso. Jak gromadzą się one na spodzie naczynia, produkty nie tylko szybciej stracą świeżość, ale również witaminy i ważne składniki odżywcze.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.