Nieodzowny osprzęt kuchenny nowoczesnej kobiety

Przyjemne spotkanie przy filiżance pachnącej kawusi czy też herbatki w doborowym towarzystwie to czas, w którym nareszcie można odetchnąć nie spiesząc się donikąd. By powoli delektować się przyrządzonym naparem z całą pewnością każdej współczesnej pani domu przydadzą się dzbanki z podgrzewaczem.

termodzbanek i zaparzacz
Opracował: BODUM
Zainspirowane przez: www.smakprostoty.pl
Tenże dzbanek spowoduje, iż nic zbytnio prędko nam nie ostygnie. Podgrzewacz na świecę to niezwykły element, dzięki któremu nasz dzbanek czy imbryczek długo utrzyma ciepło zaparzonego napoju. Należy też przyznać, że oprócz funkcji praktycznych takowe dzbanki - porcelanowe bądź ze szkła - stanowią niezaprzeczalny element ozdobny każdej kuchni.

Ponieważ jedzenie nieuchronnie podlega zmianom chemicznym spowodowanym głównie poprzez działanie: bakterii, temperatury, enzymów i powietrza, kolejnym niezbędnym oprzyrządowaniem w kuchni każdej współczesnej gosposi są nowoczesne pojemniki na żywność. Tlen jest jednym z kluczowych przyczyn psucia się pokarmów. Procesy oksydowania sprawiają, że żywność traci swe właściwości odżywcze, jakość jak też smak.

Funkcjonalne pojemniki na żywność
Opracował: Phalinn Ooi
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Możemy jednak obecnie temu w dość prosty sposób zapobiegać, nabywając próżniowe pojemniki na żywność . Możemy tym sposobem przedłużyć trwałość przechowywanych w tenże sposób produktów oraz dań. Ograniczy to znacznie porcje marnowanego pożywienia, bowiem możemy bezpiecznie przechowywać resztki potraw w pojemnikach aby wykorzystać je na kolejny posiłek. Wspomniane pojemniki są idealne do przechowywania nieomalże wszystkiego - począwszy od serów i wędlin aż po porcje dań.


Czym kierować się dokonując wspomnianego zakupu? Podstawowe cechy jakie winny posiadać pojemniki na żywność to: zamknięcie próżniowe, dobrze aby były dobrane rozmiarem w taki sposób, aby można było je wkładać jeden w drugi żeby oszczędzić miejsca w szufladach, w lodówce a także w zamrażalniku, oraz by pojemniki były przeźroczyste, co o wiele upraszcza znalezienie potrzebnych produktów bez względu na to, gdzie są ustawione.

Kolejnym przydatnym współczesnym gadżetem kuchennym jest stolnica wykonana z silikonu, nadzwyczaj pomocna oraz wygodna. Nieużywana zajmie mało miejsca w kuchennej szufladzie. dzbanek do filtrowania wody (kompletna oferta do pobrania dzbanek do filtrowania wody)
19/01/04, 07:52:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.