Czym odróżnia się opiekacz od tostera i jakie pieczywo mógłby opiekać?

Ciepłe i chrupiące pieczywo to element śniadania na wielu polskich stołach. Urządzenia, które szybko podgrzewają bułki czy też kromki chleba tostowego są wykorzystywane od dawna, a zwyczaj ich stosowania nadszedł do nas spoza granic Polski.
sprzęty
Opracował: Toblerone
Zainspirowane przez: Toblerone


Jednak przyrządy tego typu jak tostery czy też opiekacze pomimo, że w efekcie działają na podobnej zasadzie, nie są jednak identyczne. Tostery to przyrządy, do których kromki chleba wkłada się z góry albo z boku, natomiast opiekacz do pieczywa to urządzenie, które leży płasko. Kromkę kładzie się na płycie grzejnej i przyciska się klapką, w której jest druga płyta grzejna. W sprzedaży są opiekacze wykonane z metalu, tworzyw sztucznych albo z połączenia wspomnianych dwóch surowców. Te wykonane z tworzyw sztucznych można kupić w praktycznie każdym kolorze, więc można ich wygląd dopasować nawet do wyglądu samej kuchni, jednak ich wadą jest dosyć niewielka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto jeśli tego typu opiekacz byłby używany stosunkowo często, to może się w niektórych miejscach trochę stopić.


Znacznie w większym stopniu trwałe są opiekacze wyprodukowane z metalu. Nie uszkodzą się nawet, jeśli wypadną nam na posadzkę z wysokości kuchennego stołu. Według co poniektórych opinii, opiekacze wykonane z metalu są znacznie bardziej wytworne, przez co ładnie wyglądają w dowolnej, nawet bardzo nowatorskiej jadalni. Tego typu urządzenia posiadają moc w przedziale 600-1300 W, jednak w domu najlepsze będą produkty o mocy ok. 700-800 W.
Przy zakupie tego przyrządu warto jest też zwrócić uwagę, czy posiada dodatkowe wkładki, np.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym serwisie artykuł? Kliknij zatem poza tym tu oraz zobacz więcej info babeczki warszawa na omawiany problem.

do smażenia pierogów czy też gofrowania. Istnieją również wkładki do pączków czy też ciastek.
18/12/08, 07:34:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.