W jaki sposób przechowywać produkty spożywcze

Nowy rok jest to dobry czas na zmiany – również we wnętrzu schładzarki. Mogłoby się zdawać, iż wszyscy wiedzą, jak poprawnie składować produkty spożywcze, by zadbać o ich świeżość a także odżywcze wartości.


Jednakże okazuje się, iż popełniamy często mnóstwo błędów, co skutkuje zepsuciem jedzenia i utraconymi pieniążkami lub – co gorsza – rozstrojem żołądka.
Dzięki naszemu ekspertowi dowiesz się, jak odpowiednio przechowywać wyroby spożywcze jak też na co kierować uwagę przy codziennych sprawunkach. Większość artykułów spożywczych trzeba składować w lodówce. Poza schładzarką powinno się składować nieugotowane produkty sypkie a także zbożowe, takie jak dla przykładu: ryże, makarony, pieczywo, konserwy, przetwory warzywne i owocowe, octy, orzechy, suszone zioła, napoje. Artykuły powinno się składować w oryginalnych zapakowaniach, szczelnych słoiczkach, lnianych woreczkach bądź specjalnych pojemniczkach lub opisanych puszkach. Napoje, takie jak woda, możesz składować poza schładzarką, z kolei soczki po otwarciu należy schować do schładzarki. Pamiętaj, ażeby inne napitki przechowywać w suchym, zacienionym miejscu, z dala od słońca. ciastka (polecamy przejdź po tym linku) kruche możesz składować nawet paru tygodni w szczelnie zamkniętej puszce.


słodycze
Opracował: JAWO
Zainspirowane przez: JAWO


Za każdym razem odczytuj etykiety! Szczególnie nowych towarów, jakich jeszcze nie znasz. Możesz wypracować w sobie ów nawyk –


bądź uważny na zakupach, patrz na zawartość oraz na etykietę.
Nie kupuj w ciemno, tak samo jak książki nie kupuje się po okładce, również produktów spożywczych po wyglądzie opakowania. Zwracaj uwagę Skład artykułu – będzie on rozpoczynał się od komponentu, jakiego jest najwięcej, kończąc na tym, którego jest najmniej. Ważne! Im mniejsza lista składników, tym lepiej dla zdrowia.
18/05/04, 15:39:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.