Z jakim krajem kojarzone są tradycja parzenia herbacianego napoju? Które marki powinien znać fan herbaty?

Picie herbacianego napoju jest podobnie wciągającym rytuałem, jak picie kawy. Niektórzy sądzą, iż kawa ofiaruje tak dużą różnorodność, rodzajów, sposobów zaparzania oraz smaków, że to głównie dla niej traci głowę wielka liczba kawoszy.
Z kolei herbata ma również swoich wielkich fanów, jacy celebrują każdą wypitą filiżankę, bardzo cenią sobie różnorodność smaków i znają sporo marek. Dla takich osób nasza klasyczna herbata z cytryną to prawie zbrodnia, ponieważ smaku dobrej odmiany herbaty nie trzeba żadnymi dodatkami doprawiać.


harney & sons sklep
Opracował: Daniel Means
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Tradycje zaparzania herbaty w różnych krajach wyglądają inaczej. Wielu z nas herbata nieodłącznie może kojarzyć się z Chinami, ponieważ rzeczywiście zwyczaj specyficznego sposobu zaparzania herbaty, był tam kiedyś traktowany, jako ważna ceremonia. Nie wystarczyło po prostu nasypać herbatę do kubka, ale trzeba było wykonać sporo bardzo precyzyjnych czynności, przy pomocy różnych akcesoriów. Dzisiaj co prawda odchodzi się już coraz częściej od takiej tradycji, jednak Chiny i tak stale się z tego typu rytuałem kojarzy. Gdy chodzi o sposób przygotowania herbaty może i się różni w wielu krajach, natomiast jakość produktu jest rzeczą ogromnie istotną dla każdego fana herbaty. Niektórzy posiadają swoje ulubione marki, jak La Via del Te, którym są wciąż wierni. Inni wolą próbować nowości.


Osoby, jakie cenią jakość herbaty, lubują się w bardzo świetnych markach, jak Harney & Sons sklep z herbatami na świetnym poziomie, musi mieć właśnie takie marki w swoim asortymencie.
Taki fan herbacianego napoju interesuje się tym, z jakiego zakątka świata pochodzi, albo też jak jak ją wyprodukowano. Wiedza w tym zakresie przychodzi po czasie, w związku z tym prawdziwy smakosz musi wypić sporo filiżanek z herbatą, zanim wyrobi sobie swój smak.
18/01/18, 09:43:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.