Najsmaczniejszy napój pokrzywowy - sprawdź również inne zdrowe napoje!

Pokrzywa to nie jedynie chwast. Od stuleci stosowana jest z uznaniem ze względu na właściwości zdrowotne i walory odżywcze. Sok z pokrzywy zawiera wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych zbawiennych w wielu chorobach. Od dawna wykorzystywana jest w medycynie naturalnej.

polecany artykuł
Opracował: stanze
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dawniej na przednówku z pokrzywy przyrządzano zupę. Obecnie gospodynie dodają do paszy dla zwierzaków jej pocięte drobno listowie. Medycyna ludowa zachęca, ażeby przy wiosennym zmęczeniu popijać co dzień na wzmocnienie organizmu sok ze świeżo zerwanych pokrzyw.

Sok z pokrzywy to żywa kopalnia skutecznych związków koniecznych do harmonijnego działania naszego ustroju (dowiedz się szczegółów - ). Fachowcy zajmujący się ziołolecznictwem traktują ją wprost za zwyczajny antybiotyk. Jest to jeden z najbardziej cennych substancji wykorzystywanych w fitoterapii. Zawiera liczne kwasy organiczne, witaminy C, K, B2, flawonoidy, olejki eteryczne, sole mineralne, garbniki potrzebne w leczeniu wielu schorzeń.

Systematyczne picie soku z pokrzywy wyraźnie wzmacnia wydalanie z moczem chlorków, mocznika i różnych szkodliwych plonów przemiany materii.

Nie zapominaj, że istotna oferta (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/225/Wczasy-z-dieta-oczyszczajaca) powinna być pokazana w odpowiedni sposób. Przeglądnij kilka następnych stron i zamów taki towar, który Ci przypadł do gustu.

Z owego powodu pokrzywa uchodzi za specyfik dezynfekujący krew. Działa także przeciwkrwotocznie, pomniejsza ciśnienie krwi. Z powodu zawartości witamin i soli mineralnych, jest w stanie uzupełnić występujące w okresie wiosennym niewielkie niedostatki takich składników. Poleca się sok z pokrzywy w sytuacji terapii uszkodzeń tkanki wątroby, kamicy moczowej, a również w hamowaniu drobnym krwawieniom z naczyń włosowatych w przewodzie pokarmowym, przy małym pułapie hemoglobiny i niedoborach czerwonych ciałek krwi.


Może zainteresują ciebie także

Co to jest alergia i w jakiej sytuacji się może pojawić? Jakie istnieją metody, żeby ją zmniejszyć? Jak ją leczyć?

pyłek kwiatowy
Opracował: Cruso PR
Zainspirowane przez: Cruso PR
Alergologia jest dziedziną medycyny, zajmuje się wykrywaniem a także leczeniem różnego rodzaju alergii. Alergie jak wszystkim wiadomo, to nieprawidłowe reakcje organizmu na zewnętrzne bodźce, które określamy alergenami. Odpowiedzialny jest za nie nasz układ immunologiczny.

Sok z pokrzywy
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Kwas pantotenowy, którego znaczne wielkości zawarte są w pokrzywie sprawia, że sok z niej wykazuje cechy przeciwzapalne, aktywujące regenerację tkanek. W medycynie ludowej użytkowany jest do kuracji poparzeń, wrzodów podudzi, ropnych chorób skóry, w terapiach związanych z wypadaniem włosów, jako środek przeciwbiegunkowy, wiatropędny, a także lek wykrztuśny (oferta). Sok z pokrzywy jest łatwo przyswajalny, pije się go po rozcieńczeniu w ciepłej wodzie.
18/12/07, 07:25:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.