Na pozbycie się stresu, czy zaburzeń pamięci są rozmaite metody.

Jedną z nich jest przyjmowanie konkretnych produktów pozwalających zniwelować tego typu stany


Stres często dopada każdego z nas, ale wielu ludzi opracowało już własne metody na to, w jaki sposób go zniwelować.


Tak samo zresztą rzecz wygląda z tego typu kwestiami jak zmęczenie bądź kłopoty z koncentracją. Jak można skutecznie je zwalczać?


Może zainteresują ciebie także

Kawa ma rozmaite oblicza i wiedzą o tym zwłaszcza miłośnicy tego trunku, którzy ulepszają jej smak bądź aromat stosując różne dodatki

syrop 1883
Opracował: LabyrinthX
Wiele osób umila sobie chwile w pracy wykorzystując do tego celu chociażby niewielkie przyjemności, do których zaliczamy przykładowo wypicie kawy w przerwie między obowiązkami.


jajka w kieliszkach
Opracował: Alan Cleaver
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Możliwości jest wiele, ale jedną z popularniejszych jest stosowanie rozmaitego rodzaju preparatów, jakie mają właściwości pobudzające. Tego rodzaju produktem jest między innymi guarana w proszku. Jeśli jeszcze nie mieliśmy możliwości o niej słyszeć, warto wiedzieć, że jest to produkt, który otrzymujemy z rośliny. Kluczową cechą ziaren w tym przypadku jest posiadanie sporej ilości kofeiny – większej niż w przypadku znanej kawy. Jeżeli zaś mowa o kofeinie, to wiadomo, że produkt ją zawierający będzie miał silne właściwości pobudzające i niwelujące tego typu stany jak stres, zmęczenie czy zaburzenia koncentracji. Jednocześnie powinniśmy pamiętać by spożywać go we właściwych ilościach, ponieważ nadmiar takiej substancji jak kofeina może ostatecznie bardziej szkodzić niż pomagać.


Oczywiście tego rodzaju reakcje jak przemęczenie, czy zaburzenia pamięci mogą w rzeczywistości wynikać z braku różnych witamin i składników odżywczych.


Wiele z nich zawiera między innymi sok z karczocha, który jest jeszcze względnie rzadziej stosowany w naszym kraju, niemniej skutecznie ulega to zmianie. Karczocha można spożywać w różnej postaci, natomiast sok z powodzeniem można kupić na przykład w sklepie zielarskim.
18/02/06, 07:42:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.