Importując produkty z państw które nie należą do Unii Europejskiej trzeba będzie się liczyć z dużą liczbą formalności do realizacji

Są do opłacenia cła, podatki, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną liczbą przepisów. Przeciętnemu przedsiębiorcy wejście w tę tematykę mogłoby zająć dużo czasu, a w końcu w prowadzeniu biznesu czas ma swoją cenę. Z tego też powodu zdecydowana większość importujących korzysta przy zakupie towarów z usług agencji celnych. Tego typu agencje będą się zajmować pośrednictwem między urzędnikami a klientem.
Samolot w porcie lotniczym
Opracował: Jorge from Brazil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Do ich podstawowych zadań należy przede wszystkim opracowanie wszelakich dokumentów potrzebnych do prawidłowej odprawy zakupów. Agencja celna szczecin może przy tym korzystać z procedur uproszczonych, co znacznie może zmniejszyć czas potrzebny na te formalności, a tym samym pozwala na szybsze przekazanie wyrobów do obrotu. Pracownicy takiej agencji muszą więc przygotować potrzebne papiery, obliczyć wymagane opłaty celne, i wreszcie zgłosić towar do odprawy.


Wiele osób uważa, że agencje celne nie są nikomu potrzebne, i że każdą procedurę można samodzielnie załatwić. Rzecz jasna w przypadku pojedynczych zakupów może w tym być nieco racji. Za wykonane przez agencję czynności będzie trzeba coś zapłacić, więc czasami bardziej będzie się opłacać to robić samodzielnie. Jeżeli jednak ktoś planuje import w większej ilości, to warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalistami. Przepisy prawa celnego szybko mogą się zmieniać i chcąc się wszystkim zajmować samemu należałoby również być na bieżąco z nimi. Ta agencja to zapewnia: pl.itl-omega.eu.


Może zainteresują ciebie także

Atrakcyjne rady odnośnie pieczenia ciast

kawałek ciasta
Opracował: Steven Depolo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z pewnością każda pani domu, w jakimkolwiek momencie swego życia próbowała swoich sił w pichceniu. Chociaż dzisiaj znacznie częściej panowie prezentują swe zdolności kulinarne, to jednak nadal popularny jest stereotyp, iż w gospodarstwie domowym ma zajmować się gotowaniem właśnie kobieta. Jak jednakże da się dostrzec, ta sytuacja szczęśliwie ulega zmianie oraz tak samo jak w innych sferach naszej codzienności, tak i w gotowaniu zaczyna królować równouprawnienie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.