Importując produkty z państw które nie należą do Unii Europejskiej trzeba będzie się liczyć z dużą liczbą formalności do realizacji

Są do opłacenia cła, podatki, a wszystkie wyliczenia są obwarowane niezliczoną liczbą przepisów. Przeciętnemu przedsiębiorcy wejście w tę tematykę mogłoby zająć dużo czasu, a w końcu w prowadzeniu biznesu czas ma swoją cenę. Z tego też powodu zdecydowana większość importujących korzysta przy zakupie towarów z usług agencji celnych. Tego typu agencje będą się zajmować pośrednictwem między urzędnikami a klientem.


Samolot w porcie lotniczym
Opracował: Jorge from Brazil
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Do ich podstawowych zadań należy przede wszystkim opracowanie wszelakich dokumentów potrzebnych do prawidłowej odprawy zakupów. Agencja celna szczecin może przy tym korzystać z procedur uproszczonych, co znacznie może zmniejszyć czas potrzebny na te formalności, a tym samym pozwala na szybsze przekazanie wyrobów do obrotu. Pracownicy takiej agencji muszą więc przygotować potrzebne papiery, obliczyć wymagane opłaty celne, i wreszcie zgłosić towar do odprawy.


Wiele osób uważa, że agencje celne nie są nikomu potrzebne, i że każdą procedurę można samodzielnie załatwić. Rzecz jasna w przypadku pojedynczych zakupów może w tym być nieco racji. Za wykonane przez agencję czynności będzie trzeba coś zapłacić, więc czasami bardziej będzie się opłacać to robić samodzielnie. Jeżeli jednak ktoś planuje import w większej ilości, to warto zastanowić się nad współpracą z profesjonalistami. Przepisy prawa celnego szybko mogą się zmieniać i chcąc się wszystkim zajmować samemu należałoby również być na bieżąco z nimi. Ta agencja to zapewnia:


Agenci ze względu na to, że zajmują się tym zawodowo, powinni znać aktualnie obowiązujące interpretacje, więc korzystanie z ich pomocy pozwoli na uniknięcie zbędnych opłat czy pomyłek. Nie bez znaczenia będzie także czas jaki trzeba poświęcić na policzenie wszystkiego. Agencje celne korzystają ze specjalnego oprogramowania, przez co wyliczenie wszystkich opłat będzie szybkie i sprawne. Rzecz jasna każdy samodzielnie musi podjąć decyzję, czy korzystać z usług agencji, lecz większości importerów naprawdę będzie się to opłacać.
19/01/01, 07:25:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.