Czy jedzenie potraw przygotowanych na ruszcie może być dla nas zdrowe?

Jedzenie dań z rusztu wielu ludziom kojarzy się z przebywaniem w okresie letnim na własnej działce w obecności swojej rodziny czy znajomych. Jednak nie musimy ograniczać się jedynie do tego okresu, gdyż istnieją także tego typu przyrządy, które są instalowane na stałe w środku budynku.


Dla co poniektórych restauracji jest to pomocnicze źródło dochodu.


Oczywiście grille stałe także mogłyby zostać Składnikiem wyposażenia ogródka, wcale nie musimy ograniczać się wyłącznie do tych mobilnych wersji. Te natomiast również mogłyby być, podobnie zresztą jak wspomniane wcześniej grille tzw. stałe, zasilane różnymi wariantami paliwa. Są zatem następujące rodzaje grilla:


Ciepła sałatka z brukselki
Opracował: Sfera PR
Zainspirowane przez: Sfera PR


Grill węglowy


Źródłem ciepła w takim sprzęcie jest lekka czarna substancja o nazwie węgiel drzewny lub czerń węglowa, (która jest produkowana z drzewa w czasie procesu jego suchej destylacji)


Grill gazowy


Może zainteresują ciebie także

Atrakcyjne rady odnośnie pieczenia ciast

kawałek ciasta
Opracował: Steven Depolo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Z pewnością każda pani domu, w jakimkolwiek momencie swego życia próbowała swoich sił w pichceniu. Chociaż dzisiaj znacznie częściej panowie prezentują swe zdolności kulinarne, to jednak nadal popularny jest stereotyp, iż w gospodarstwie domowym ma zajmować się gotowaniem właśnie kobieta. Jak jednakże da się dostrzec, ta sytuacja szczęśliwie ulega zmianie oraz tak samo jak w innych sferach naszej codzienności, tak i w gotowaniu zaczyna królować równouprawnienie.


Zasilane one są znanym gazem Liquefied Petroleum Gas (propan butan), jaki przechowywany jest pod ciśnieniem. Ciekawostką jest to, że ma on w tym czasie formę cieczy. Zaletą takiego rozwiązania jest ekonomia i estetyka.


Grill elektryczny


Małe (wielkości tostera) albo trochę bardziej znaczące (wielkości dwupalnikowej kuchenki) urządzenia zasilane są zwykłym prądem elektrycznym. Umożliwiają one niejednemu cieszenie się z grillowanych potraw, jakie można przyrządzić w zakątku swojej domowej jadalni.


zapach
Opracował: Häagen-Dazs


Niezależnie od rodzaju naszego narzędzia, daje on możliwość do przyjemnego spędzenia czasu z dala od codziennych trosk.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.