Złożenie deklaracji podatkowych, czyli o czym pamiętać przy formularzach PIT?

Z końcem lutego zbliża się czas nadsyłania przez pracodawców deklaracji podatkowych za miniony rok. Doglądamy skrzynki pocztowe i adresy mailowe pamiętając o wszystkich umowach, na podstawie których pracowaliśmy w minionym roku. Dla wielu ludzi rozliczania się z urzędami skarbowymi wciąż należą do formalności trudnej, zwłaszcza za sprawą skomplikowanych wyliczeń w tabelkach formularza pit. Na co zwracać uwagę, żeby rozliczenie stało się formalnością?
rozliczenie
Opracował: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Gdy mamy stałą umowę i pracujemy też na stałej umowie, co charakteryzuje osoby starsze stażem, wszelkie trudności w rozliczaniu się sprowadzają się do jedynego wersu formularza. Przy kilku odrębnych pracach, o dowolnej umowie zatrudnienia (o pracę, o dzieło) wyczekujemy do ostatniego formularzu pit 11 od pracodawcy po czym zsumujemy poszczególne wersy i kolumny z przychodami w końcu zaliczkami pobranymi. Ważne by wyliczenia, również w sytuacji gdy mieliśmy jednego pracodawcę, były sprawdzone kilkukrotnie, najlepiej przez specjalistę od księgowości lub sprawdzony program do odliczania zwrotów za podatki.

Może zainteresują ciebie także

Internetowe sposoby rozliczania rozliczeń podatkowych, jakie znacznie ułatwią wykonanie takiej czynności.

klawiatura
Opracował: GotCredit
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Dzisiaj wszystko da się załatwiać za pomocą sieci. Pozostaje to spore uproszczenie, dzięki jakiemu da się oszczędzić sporo czasu. Bez wątpienia wśród usług, które da się załatwiać bez wyjścia z domu wyróżniają się w tej chwili elektroniczne sposoby rozliczania rozliczeń podatkowych, jakie wyraźnie ułatwiają przeprowadzenie takiej czynności.


Kiedy prowadzimy indywidualną działalność gospodarczą, w tym pozarolniczą, będziemy rozliczali się formularzem Pit 36 - PIT numer 36. Wszelkie dochody i straty osiągnięte w roku podatkowym za stosunek pracy, uzyskane stypendia i zasiłki wliczane są w najpopularniejszy i najczęściej wybierany przez podatników formularz pit 37. Serwisy zajmujące się księgowością i rozliczeniami rocznymi przygotowują oczekującym wszystkie ważne formularze, uwzględniające np. dochody z sprzedaży nieruchomości nabytych lub wybudowanych. Odmienny formularz
księgowość
Opracował: http://www.freeimages.com
Zainspirowane przez: http://www.freeimages.com
wypełnią osoby dostające zasiłki w ramach ubezpieczenia społecznego (Pit-3), jeszcze inny uzupełnią płatnicy pobierający zaliczki od właścicieli (Pit-4R) formularze dostępne m.in. https://pitax.pl/wiedza/druki/.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.