Nie zapominaj, że tegoroczną deklarację podatkową masz możliwość wysłać też przez internet, to rzeczywiście dogodne rozwiązanie

Z początkiem wiosny przychodzi czas, gdy powinno rozliczyć się z Urzędem Skarbowym z dochodów za rok poprzedni. Rozliczenia podatkowe należy składać w wyznaczanym terminie. Można uczynić to osobiście w budynku Urzędu Skarbowego, pod który się należy, wysłać druk listem za potwierdzeniem odbioru lub zdecydować się na rozliczanie podatku za pośrednictwem internetu. To ostatnie rozwiązanie bywa niezwykle dogodne dla podatnika.
rozliczanie PIT
Opracował: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Poślij pit internetem, to nie jest trudne

Może zainteresują ciebie także

Zakup sprzętu sportowego

Opracował: Eko Cykl Organizacja Odzysku S.A
Wielu ludzi marzy o idealnej figurze. To pragnienie rośnie głównie w sezonie wiosenno-letnim, gdy dni stają się cieplejsze, a my pokazujemy więcej swojego ciała. Chcemy prezentować się jak celebryci na okładkach popularnych tabloidów. Jeżeli jednak nie stać nas na kosztowne zabiegi kosmetyczne, to trzeba zabrać się ostro do roboty, zamiast tkwić na sofie i płakać nad swym losem.


Od jakiegoś czasu istnieje możliwość, by rozliczać pit przez internet 2014 rok nie jest tutaj odstępstwem. Wprost przeciwnie, coraz większa grupa podatników dostrzega korzyści płynące z tego sposobu. Złożenie deklaracji podatkowej w samym urzędzie często wiąże się z długim wystawaniem w kolejkach i dezorganizacją całego dnia. Osoby, które są zatrudnione w innym mieście, aniżeli położony jest ich Urząd Skarbowy, wielokrotnie są zmuszone brać wolny dzień, żeby móc złożyć deklarację w porach urzędowania urzędu. W tej chwili problem ten przestaje być znaczący, gdyż każdy, kto posiada dostęp do internetu, może wysłać swoją deklarację drogą elektroniczną.

rozliczenie PIT
Opracował: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Nie zapomnij o szansie przekazania 1% podatku

Następną kwestią, o której należy wspomnieć, jest 1% podatku, jaki można przekazać na dowolną organizację pożytku publicznego. 1 procent na opp nic podatnika nie kosztuje, po prostu może on decydować tą maleńką cząstką swojego podatku. Dużo organizacji i fundacji wymaga pomocy materialnej, by móc wciąż działać oraz pomagać, zatem nie warto zostawiać tych pieniędzy skarbówce. Oddanie 1% jest nieskomplikowane, gdyż wystarczy w wyznaczoną tabelkę wpisać numer KRS wytypowanej organizacji oraz kwotę. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę .

Pamiętaj o terminowym złożeniu deklaracji

W przypadku składania deklaracji podatkowej bardzo istotna jest terminowość.

Jeśli fascynuje Cię tego typu tematyka, zerknij na źródło (http://certificator.eu/pl/certification/certificates/) tam opublikowane też Cię niezwykle zaintryguje. Nie czekaj więc i kliknij ten link.

Na witrynie Ministerstwa Finansów jest możliwość znaleźć szczegółową listę, do kiedy trzeba złożyć deklarację. Większość podatników musi rozliczyć się do 30 kwietnia 2015 roku, zatem nie należy zwlekać na ostatnią chwilę i stać w długich kolejkach. Pit można wysłać już dziś za pomocą internetu lub złożyć w wyznaczonej jednostce skarbowej, do której się przynależy.
20/05/18, 07:44:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.