Jakim sposobem bezpiecznie dokonać rozliczenia PIT-U 37 online

Większość podatników podczas rozliczenia się za miniony rok podatkowy wypełnia formularz PIT-37. Nie każdy jednakże wie, że formularz ma możliwość wypełnić zupełnie bezpłatnie i również bez żadnychkosztów przesłać go do Urzędu Skarbowego. Wystarczy rozliczyć PIT 37 online. Jak to zrobić?
Rozliczenia PIT przez internet
Opracował: U.S. Department of Agriculture
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
- etap pierwszy: trzeba obowiązkowo zgromadzić wszystkie papiery aby wprowadzić potrzebne dane w odpowiednie pola formularza; - etap drugi: trzeba uruchomić aplikację (online lub offline w zależności od upodobań) i wybrać formularza PIT-37; użytkownik nie musi trapić się o aktualność deklaracji, albowiem ten bez wątpienia jest zgodny z prawem obowiązującym w Polsce; - faza trzecia: chyba najprostsza czynność, ponieważ czeka nas wprowadzenie danych osobowych, pomału należy uzupełniać wskazane przez system pola; - faza czwarta: czas na teoretycznie najbardziej trudną część wypełniania deklaracji, czyli wpisywanie przychodów; jeżeli użytkownik będzie skrupulatnie czytać opisy, wskazówki a także wskazówki, które opisuje system to z pewnością dotrze do końca procesu bez błędów; warto wspomnieć, iż aplikacja w miarę możliwości sprawdza bezbłędność danych i obliczeń, żeby płatnik nie popełnił przypadkowego omyłki (więcej na ten temat można przeczytać na: Rozlicz podatek w 5 minut); - etap piąty:jeżeli możemy liczyć na ulgi podatkowe (np. za internet) to właśnie jest ten moment aby z nich skorzystać; - faza szósta: jeżeli mamy za sobą jużwpisanie dochodów a też ulg podatkowych, przyszedł pora na przekazanie jednego procenta;


Może zainteresują ciebie także

Pracujesz legalnie w Polsce? Rozlicz się Urzędem Skarbowym!

analiza podatkowa
Opracował: Images Money
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Obowiązujące w Polsce prawo podatkowe – podobnie, jak prawa podatkowe na terenie innych państw – nakłada na swoich obywateli obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym. Czas na to mamy zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po danym roku podatkowym. Oznacza to, że za rok 2015 rozliczamy się z Urzędem Skarbowym do końca kwietnia 2016 roku. Jak sobie to wszystko ułatwić?

- faza siódma: koniec czyli zapisanie i wysłanie deklaracji; teraz podatnik ma możliwość wydrukować deklarację PIT-37 i przesłać ją pocztą (list polecony) lub doręczyć osobiście do Urzędu Skarbowego, aczkolwiek najlepsza opcja to przesłanie formularza drogą internetową, co trwa chwilę.
W ten oto banalny sposób, podatnik jest w stanie rozliczyć się za rok podatkowy bez żadnych opłat.
Opracował: k.s.
18/01/15, 13:43:58
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.