Jak rozliczać pit 28? Jakiego typu zasady trzeba znać? Co jest najbardziej istotne w czasie rozliczenia tej deklaracji?

Czy wiadomo do jakich spraw służy pit 28 i jak go trzeba wypełniać? Wiele osób każdego roku musi go wypełniać, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Nasz poradnik wszelkie wątpliwości.
podatek
Opracował: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Taką deklarację trzeba wypełnić, jak w roku podatkowym mamy przychody opodatkowane w kształcie zryczałtowanego podatku od dochodów ewidencjonowanych w dwóch dziedzinach. Może to być pozarolnicza działalność gospodarcza, z innej różne umowy, jak umowa najmu, dzierżawy albo innych umów o dosyć zbliżonym charakterze. Deklaracja więc tego rodzaju może odnosić się do osób, jakie do dwudziestego stycznia roku podatkowego złożyły pisemne oświadczenie o doborze właśnie tego typu opodatkowania.

Jeżeli zaś zaczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w czasie roku podatkowego, to takie oświadczenie składa się do dnia, który poprzedza dzień rozpoczęcia tego rodzaju działalności, nie powinien być to jednakowoż później niż w momencie uzyskania pierwszego przychodu. W momencie uzyskiwania przychodu z najmu, który jest opodatkowany ryczałtem oświadczenie o wyborze tego rodzaju formy opodatkowania składa się nie później niż do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, kiedy osiągnął dochód z takiego tytułu (program na 2016). Może być również do końca roku podatkowego, jak pierwszy taki przychód osiągnięto w grudniu roku podatkowego. Takie prawo do ryczałtu obowiązuje na pełny rok podatkowy, lecz w roku kolejnym już to nie jest obowiązujące, jak podatnik będzie przekraczał limit przychodu sto pięćdziesiąt tysięcy euro.


Może zainteresują ciebie także

Nie zamartwiaj się zaległościami – rozlicz swój pit w 2016 roku i ze spokojem zajmij się tym, co faktycznie lubisz

program PIT
Opracował: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Odkładanie obowiązków na kolejne dni odnosi się do wielu Polaków, lecz przed niektórymi kwestiami nie da się uciec. Okrążanie szerokim łukiem miejsc, w jakich należy rozliczyć swój pit jest niebywale popularne do chwili, aż wybija ostatnia godzina, aby to uczynić. Skutki pasywności i niedoręczenia rozliczenia podatkowego są nieprzyjemne i zamiast na ich temat myśleć, lepiej skoncentrować się na swoim obowiązku i nareszcie mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, iż program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w szybkim i efektywnym rozwiązaniu kłopotu. Zabierzmy się w związku z tym do pracy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.