Jak rozliczać pit 28? Jakiego typu zasady trzeba znać? Co jest najbardziej istotne w czasie rozliczenia tej deklaracji?

Czy wiadomo do jakich spraw służy pit 28 i jak go trzeba wypełniać? Wiele osób każdego roku musi go wypełniać, ale nie każdy wie, jak to zrobić. Nasz poradnik wszelkie wątpliwości.
podatek
Opracował: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Taką deklarację trzeba wypełnić, jak w roku podatkowym mamy przychody opodatkowane w kształcie zryczałtowanego podatku od dochodów ewidencjonowanych w dwóch dziedzinach. Może to być pozarolnicza działalność gospodarcza, z innej różne umowy, jak umowa najmu, dzierżawy albo innych umów o dosyć zbliżonym charakterze. Deklaracja więc tego rodzaju może odnosić się do osób, jakie do dwudziestego stycznia roku podatkowego złożyły pisemne oświadczenie o doborze właśnie tego typu opodatkowania.

Może zainteresują ciebie także

Nie zamartwiaj się zaległościami – rozlicz swój pit w 2016 roku i ze spokojem zajmij się tym, co faktycznie lubisz

program PIT
Opracował: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Przekładanie obowiązków na później odnosi się do wielu Polaków, ale przed pewnymi sprawami nie uciekniemy. Omijanie szerokim łukiem miejsc, w których należy rozliczyć swój pit jest bardzo popularne do chwili, aż wybija ostatnia godz., aby to uczynić. Skutki obojętności i niedostarczenia rozliczenia podatkowego są nieprzyjemne i zamiast o nich myśleć, lepiej skupić się na swoim obowiązku oraz w końcu mieć go z głowy. Każdy dobry obywatel wie, że program do rozliczenia pit 2016 może pomóc w sprawnym i skutecznym rozwiązaniu kłopotu. Bierzmy się w takim razie do działania.


Jeżeli zaś zaczynasz prowadzenie pozarolniczej działalności w czasie roku podatkowego, to takie oświadczenie składa się do dnia, który poprzedza dzień rozpoczęcia tego rodzaju działalności, nie powinien być to jednakowoż później niż w momencie uzyskania pierwszego przychodu. W momencie uzyskiwania przychodu z najmu, który jest opodatkowany ryczałtem oświadczenie o wyborze tego rodzaju formy opodatkowania składa się nie później niż do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu, kiedy osiągnął dochód z takiego tytułu (program na 2016). Może być również do końca roku podatkowego, jak pierwszy taki przychód osiągnięto w grudniu roku podatkowego. Takie prawo do ryczałtu obowiązuje na pełny rok podatkowy, lecz w roku kolejnym już to nie jest obowiązujące, jak podatnik będzie przekraczał limit przychodu sto pięćdziesiąt tysięcy euro.


rozliczenie
Opracował: eFile989
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Podatnik jednakowoż może stracić możliwość ryczałtu przez poszerzenie przedmiotu działalności o czynności, jakich nie powinno się rozliczać ryczałtem lub w związku z wykonywaniem czynności na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy przez dany czas od chwili rozpoczęcia działalności. Przekroczenie limitu przychodów w czasie roku podatkowego nie ma bezpośredniego wpływu na ogólne zasady. Za określony rok podatkowy, także po przekroczeniu limitu powinniśmy przedłożyć deklarację pit 28. Najbardziej wygodnie zrobić to online, czyli pit 28 - druki i formularze.

Zapraszamy - idź tu i przenieś się na inną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeżutkie i rzetelne artykuły.

Takie działania faktycznie pomaga w przeprowadzeniu całego działania. Taka procedura jest tak więc znacznie bardziej łatwa i prędzej można ją wykonać, nie wychodząc nawet z domu.
18/11/27, 12:16:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.