Z jakich surowców mogą być wytwarzane przeróżne słodycze?

Wszyscy lubimy czasami zjeść coś słodkiego. Badania wskazują, że dotyczy to aż 90% mieszkańców naszego kraju. Czasami zdarza się okazja, gdy po prostu dostajemy tego typu słodycze w prezencie lub w formie poczęstunku w jakimś biurze.


Mogą to być różne przekąski w postaci galaretek czy ciastek.


Może zainteresują ciebie także

Na pozbycie się stresu, czy zaburzeń pamięci są rozmaite metody.

jajka w kieliszkach
Opracował: Alan Cleaver
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jedną z nich jest przyjmowanie odpowiednich produktów pozwalających usunąć tego typu stany


Stres niekiedy dopada każdego z nas, jednak wielu ludzi opracowało już własne sposoby na to, w jaki sposób się go pozbyć.


zdrowa żywność
Opracował: Connie Ma
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


filiżanka kawy
Opracował: bradhoc
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


W marketach można by także nabyć różnego typu Wejdź http://www.cukrowki.pl/kategoria/krowka-reklamowa. Mogą być one sprzedawane jako twarde landrynki. Mogą być one produkowane ze zwartej masy a dokładnie ze skondensowanego roztworu cukru. Oczywiście , aby je uatrakcyjnić mogą być produkowane w przeróżnych smakach oraz barwach. Jeśli istnieją cukierki twarde, to jako ich przeciwwaga stworzono odmianę miękką. Są one produkowane z masy karmelowej i dodatkiem syropu ze skrobi. Do tego rodzaju słodyczy można zaliczyć np. krówki czy toffi. W sklepach spożywczych można także kupić cukierki pudrowe, a zatem takie, jakie wytwarza się za pomocą poddanemu sprasowaniu cukru pudru.


Jeszcze inny rodzaj takich słodyczy to zwyczajne żelki, jakie można by otrzymać za sprawą połączenia żelatyny z napowietrzonym roztworem cukru oraz syropu glukozowego. W sklepach ze słodkościami można również kupić niewielkie barwne drażetki, które są wypełniane czekoladą. Co interesujące, produkuje się je od ponad 70 lat, ponieważ zostały stworzone dla żołnierzy, żeby mieli przy sobie poprawiającą humor i nie rozpuszczającą się w kieszeniach czekoladkę.


Obecnie tego typu funkcję mogą mieć także zwykłe czekoladowe groszki albo po prostu cukierki pokryte czekoladą. Wielokrotnie bywają sprzedawane w dekoracyjnym pudełku, z tego też powodu doskonale nadają się na upominek nie tylko dla dzieci.
18/12/21, 07:31:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.