Kuchnia XXI wieku? Pełna wygodnych dodatków!

Kuchnia musi być praktyczna. Dzisiaj sklepy mają naprawdę szeroki asortyment akcesoriów i dodatków kuchennych, które nie tylko uprzyjemnią gotowanie, ale także ozdobią samo pomieszczenie.


Na tytuł kuchennego przeboju ostatnich lat bezsprzecznie zasługują płyty indukcyjne.
podany na talerzu boczek z dodatkami
Opracował: brett jordan
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Z sukcesem zastępują one klasyczne kuchnie gazowe i ceramiczne. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, biorąc pod uwagę ilość zalet tego rodzaju płyt. Nowoczesna technologia indukcji zużywa mniej prądu, jest bezpieczniejsza i pozwala na znacznie szybsze przygotowywanie jedzenia. Pomimo że indukcja wyraźnie skraca czas gotowania, sama płyta wcale nie nagrzewa się do wysokiej temperatury. Całe ciepło trafia do garnka, który musi być wyprodukowany z metalu ferromagnetycznego. W związku z wiele osób obawia się, że wybór płyty indukcyjnej do kuchni będzie wiązał się z koniecznością kupna nowego zestawu garnków i patelni. Na szczęście wymyślono już rozwiązanie, które umożliwia używanie normalnych rondli na tym najnowocześniejszym typie kuchenek. W asortymencie wielu sklepów znajduje się specjalna podstawka na płytę indukcyjną. Warto ją nabyć na samym początku przygody z technologią indukcyjną, a później stopniowo wymieniać garnki na te wykonane z metalu ferromagnetycznego.


Sporą pomocą w kuchni jest również podstawka pod gorące naczynia. Najczęściej produkuje się je z silikonu, drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Tego rodzaju podkładki są nie tylko praktyczne, ale i estetyczne.
Dzięki nim unikniemy uszkodzenia kuchennego blatu czy stołu i nadamy naszej kuchni niepowtarzalny charakter. Podstawki są produkowane w różnych kształtach i rozmiarach – każdy bez problemu znajdzie taką, która wpasuje się w styl jego wnętrza.
20/03/10, 07:52:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.