Jaki ogrodowy grill kupić: gazowy czy węglowy?

Można śmiało oznajmić, że grillowanie stało się nowym, świeckim Rytuałem Polaków, a na rozpoczęcie sezonu niejeden oczekuje z tęsknotą. Który grill do ogrodu zakupić?


Grillowanie to nie wyłącznie jedzenie - następna strawa w naszym codziennym menu. Grillowanie to cały zespół wywołujących podwyższenie endorfin „działań towarzyszących”, jak towarzyskie spotkania, relaksujące wyczekiwanie na gotowe dania, zabawa jak też bogaty arsenał ponadplanowych rozrywek. Większości Polaków grillowanie w dalszym ciągu kojarzy się z grillem na węgiel – nierzadko niedużych wielkości, wygodnym w przenoszeniu, bez trudności mieszczącym się na niedużych balkonach. Ów typ grillowania to przede wszystkim ten jedyny w swym rodzaju dym węgla drzewnego dający pyszny, tak lubiany smak oraz aromat potraw. Dla wielu to również radość samodzielnego rozpalania i podtrzymywania paleniska, systematyczne obracanie jedzenia, skrupulatne podglądanie postępów. Przygotowanie dań na węglowym grillu wymaga bowiem dużo czasu a także trochę cierpliwości, lecz to również urok tego typu grilla.


Mieszkanie w designerskich meblach
Opracował: homestilo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Czy picie małej czarnej jest naprawdę tak niezdrowe jak wszyscy twierdzą?

kawa
Opracował: www.pieknowdomu.pl
Zainspirowane przez: www.pieknowdomu.pl
Napój ten posiada swoich koneserów. Uważa się jednak, że nadmierne jej spożywanie jest szkodliwe dla naszego serca. Kto umie jednak pić ją dla smaku, nie powinien obawiać się niepożądanych następstw jej codziennego picia.


Niemal na całym świecie kawa cieszy się bardzo dużą renomą.


Drugie rodzaje grilla, które zyskują sobie coraz to szersze grono sympatyków a także prawdziwych amatorów, to profesjonalne grille gazowe. To często o wiele większy i wymagający więcej przestrzeni niż jego węglowy odpowiednik model grilla. Jest jednak także dużo praktyczniejszy: aby go rozpalić, starczy przekręcić gałkę a także wcisnąć guzik zapalarki, aby po kilku minutach zacząć grillowanie.


Grill gazowy to również możliwość bardzo szybkiego przygotowania dań – nie zawsze przecież mamy czas oraz cierpliwość, ażeby czekać co najmniej kilkadziesiąt minut na ulubione danie.
17/12/05, 16:44:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.