Jaki ogrodowy grill kupić: gazowy czy węglowy?

Można śmiało oznajmić, że grillowanie stało się nowym, świeckim Rytuałem Polaków, a na rozpoczęcie sezonu niejeden oczekuje z tęsknotą. Który grill do ogrodu zakupić?


Grillowanie to nie wyłącznie jedzenie - następna strawa w naszym codziennym menu. Grillowanie to cały zespół wywołujących podwyższenie endorfin „działań towarzyszących”, jak towarzyskie spotkania, relaksujące wyczekiwanie na gotowe dania, zabawa jak też bogaty arsenał ponadplanowych rozrywek. Większości Polaków grillowanie w dalszym ciągu kojarzy się z grillem na węgiel – nierzadko niedużych wielkości, wygodnym w przenoszeniu, bez trudności mieszczącym się na niedużych balkonach. Ów typ grillowania to przede wszystkim ten jedyny w swym rodzaju dym węgla drzewnego dający pyszny, tak lubiany smak oraz aromat potraw. Dla wielu to również radość samodzielnego rozpalania i podtrzymywania paleniska, systematyczne obracanie jedzenia, skrupulatne podglądanie postępów.

Interesujących informacji dowiesz się po przejściu na witrynę, która zawiera wciągające dane na omawiany temat - będą one na pewno warte uwagi.

Przygotowanie dań na węglowym grillu wymaga bowiem dużo czasu a także trochę cierpliwości, lecz to również urok tego typu grilla.


Może zainteresują ciebie także

Peklosól okazuje się być potrzebna do konserwacji mięsa

książka
Opracował: La Japonie facile
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeżeli kochamy świetnie przygotowane mięso, które jednocześnie będzie troszkę zakonserwowane, to musimy wiedzieć, że używane są przy tym właściwe przyprawy, które właśnie zaoferują tego typu rezultaty.


Mieszkanie w designerskich meblach
Opracował: homestilo
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Drugie rodzaje grilla, które zyskują sobie coraz to szersze grono sympatyków a także prawdziwych amatorów, to profesjonalne grille gazowe. To często o wiele większy i wymagający więcej przestrzeni niż jego węglowy odpowiednik model grilla. Jest jednak także dużo praktyczniejszy: aby go rozpalić, starczy przekręcić gałkę a także wcisnąć guzik zapalarki, aby po kilku minutach zacząć grillowanie.


Grill gazowy to również możliwość bardzo szybkiego przygotowania dań – nie zawsze przecież mamy czas oraz cierpliwość, ażeby czekać co najmniej kilkadziesiąt minut na ulubione danie.
19/01/11, 07:32:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.