W jaki sposób rozliczyć PIT

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII wieku, jego słowa nie tracą na znaczeniu. Uiszczanie należności na rzecz państwa jest i prawdopodobnie długo będzie naszym zobowiązaniem. Mimo, że nie podobają nam się często ogromne sumy odbierane z naszych gaż, podatki muszą istnieć, by państwo działało sprawnie. Na szczęście wprowadzono mechanizmy umożliwiające wsparcie dla potrzebujących. Przykład stanowi .
pieniądze
Opracował: www.sxc.hu
Zainspirowane przez: www.sxc.hu


Organizacje pożytku publicznego (OPP) Fundacje i Stowarzyszenia, dla których możemy przeznaczyć 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego (Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową). Ich aktywność opiera się w dużej części na grantach a także nieodpłatnej pracy ochotników. 1 procent podatku jest dla nich poważnym zastrzykiem finansowym, stąd rywalizacja o pieniądze jest bardzo silna. OPP niejednokrotnie instalują na własnych stronach internetowych program do rozliczania pit-ów, by ułatwić ewentualnemu darczyńcy podjęcie decyzji a także przyspieszyć jego działanie. Na ogół ma on dwie postaci – stacjonarną, którą wolno zainstalować na swoim komputerze oraz online – do wypełnienia za pomocą strony www. Organizacje pożytku publicznego, którym podarujemy naszą część podatku, będą znały jego liczbę nie prędzej niż w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodze Nie tak dawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Niebawem zaczniemy już przekazywać 1% podatku. Najlepiej zrobić to niebawem po tym, jak pracodawca wyśle nam pit 11. Szybka reakcja umożliwi nam uniknięcie niepotrzebnego stresu a także prawdopodobnych grzywien, a w razie zwrotu z podatku przyspieszy jego wypłatę. Pit 2013 będzie można zapewne przesłać do lokalnego urzędu skarbowego już w styczniu albo lutym 2013 r. Niewątpliwie ostateczny termin to 30 kwietnia, choć nie powinno się zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, natomiast kary nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.

Może zainteresują ciebie także

Komfortowe rozliczanie zeznania podatkowego zaledwie w parę minut

rozliczanie PIT
Opracował: Lucas Hayas
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Koniec kwietnia to przeważnie dosyć nerwowy moment. Zdarza się, iż zapomnimy o punktualnym złożeniu zeznania podatkowego za zeszły rok. Miast wpadać w panikę, skoncentrujmy się na odnalezieniu dogodnej alternatywy. Zaoszczędzimy nie tylko nasz cenny czas, lecz również nerwy. Jaki to dobry sposób?


Opracował: G.S.
19/01/28, 07:25:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.