Czy rzeczywiście musimy obawiać się windykacji?

Hasła takie jak np. komornik lub egzekucja zaległych należności zazwyczaj wzbudzają zaniepokojenie. Kojarzy się nam to z ostatecznością lub strasznym procederem, od którego nie ma odwrotu.


telefon
Opracował: Da Sal
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Z jakiej przyczyny druk plakatów to dobry pomysł na reklamę?

przygotowanie plakatu
Opracował: bobbi vie
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Jeśli prowadzisz firmę, bez wątpliwości doskonale wiesz, że na pewno powinieneś zainwestować w reklamę. Chyba nikt już dzisiaj nie ma wątpliwości, że reklama jest wielką dźwignią handlu. Jeśli jakaś marka nie istnieje w świadomości konsumentów – bo przykładowo nie prowadzi konta w serwisach społecznościowych – na pewno jest jej odrobinę trudniej sprzedać swoje produkty. Jakie formy reklamy są najbardziej efektywne? Niewątpliwie warto zainwestować w posiadanie konta w serwisach społecznościowych.


firma
Opracował: HazteOir.org
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Czy w rzeczywistości zawsze tak to wygląda?


Telefony
Opracował: Maurizio Pesce
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


O co chodzi proces windykacyjny


Zazwyczaj wszelkie nieporozumienia biorą się z faktu, że większa część z nas myli terminy. Myślimy, że windykacja i egzekucja komornicza to te same terminy. Zgadza się, ich cel jest pokrewny, jednak procedury i prawa, które towarzyszą obu procederom są całkiem inne. Windykowanie należności przeprowadza się przede wszystkim poprzez Mediacje pomiędzy zadłużonym i firmą udzielającą pożyczki. Zamierzenie jest takie, by usiłowania odzyskania zaległości bazowały na dialogu i porozumieniu - firmy windykacyjne. Nie dochodzi, jak w sytuacji egzekucji przez komornika, do zajęcia dóbr materialnych. Instytucje lub osoby chcące odzyskać pieniądze, korzystają najczęściej z usług instytucji windykacyjnych, powierzając specjaliście wszystkie zadania związane z procesem jaką jest wierzytelności.


Jak dowiedzieć się czy jesteśmy dłużnikami?


Wiele osób, które wpadły w problemy związane z finansami lub zwyczajnie mają jakieś długi, martwi się, że niepożądana osoba może się o tym dowiedzieć. Obawa wynika przede wszystkim z tego, że ze wszystkich stron naciera na nas termin lista dłużników. Myślimy sobie, że jest spis, gdzie przy danym nazwisku stoi dokładna kwota a nasza sąsiadka bez kłopotu sprawdzi w jakiej wysokości mamy zadłużenie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.