W czym podawać zupy – miska, talerz czy może bulionówka?

Gęste czy rzadkie, o konsystencji kremu, z makaronem bądź bez. Sycące albo lekkie, esencjonalne oraz dostatnie w witaminki – zupy.


Konsumujemy je od berbecia.


Bulionówki Ćmielów
Opracował: Franklin Heijnen
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Nieodzowny osprzęt kuchenny nowoczesnej kobiety

Termos Dzbanek – nie tylko w plenerze
Opracował: wwwpieknowdomu.pl
Zainspirowane przez: wwwpieknowdomu.pl
Miłe spotkanie przy filiżance pachnącej kawy czy też herbaty w znakomitym towarzystwie to chwile, w których nareszcie można odetchnąć i nie spieszyć donikąd. By powoli delektować się przyrządzonym naparem z całą pewnością każdej nowoczesnej kobiecie przydać się mogą dzbanki z podgrzewaczem.


artykuł
Opracował: Naturhouse
Zainspirowane przez: Naturhouse


Żurek, bulion, barszcz, kapuśniak, pomidorowa, gulaszowa oj, długo by wyszczególniać. Polacy wprost ubóstwiają zupy i konsumują ich najwięcej na globie. Podpowiadamy w czym serwować zupy. Zapewne masz w swoim kredensie przynajmniej dwa warianty, a niekiedy nawet 3 rodzaje naczynek do zupki i to w rozmaitym wydaniu. Najprościej naczynka do zup możesz sklasyfikować jako głęboki talerzyk, miseczki do zupy a także tak zwane bulionówki. Na eleganckich przyjęciach zupy częstokroć serwuje się w małych miseczkach. Te z uszkiem lub z dwoma uszkami są to bulionówki Chodzież. Czasem zupkę serwuje się też w małych kokilkach, w jakich zupka była zapiekana w piecu (np. francuska zupa cebulowa) czy małym garnku. Bulionówkę stawia się na talerzu, na papierową serwetkę. Talerzyk musi być tak duży aby mogła się także tam pomieścić łyżka, która musi się tam odnaleźć przed oraz po spożyciu. Aby usprawnić posiłek, można wręczyć łyżkę troszkę mniejszą. W bulionówkach podajemy zupy czyste a także kremy wprost na stół. O ile do zupki podajemy dodatki, trzeba umieścić je na osobnym talerzu po lewej stronie, a kiedy podaje się dodatkowo widelczyk, wówczas talerzyk z dodatkami i widelczykiem stawiamy po stronie prawej.


miseczki do zupy
Opracował: Daniel Kruczynski
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com


Bulionówki Ćmielów sprawdzają się na wszelkiego typu imprezach.


Miseczka to postać pośrednia pomiędzy talerzem a bulionówką. Przez wzgląd na swą wielkość, dla wielu jest to ulubiona odmiana podawania oraz konsumowania zupy, szczególnie na co dzień.
17/12/04, 10:17:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.