Gadżety stworzone po to, by ułatwić wszelakie prace prowadzone w kuchni

Mnóstwo osób lub piec. W każdej rodzinie z pewnością są ukochane przepisy przekazywane przez babcie. Pomimo tego, że nierzadko korzystamy ze starych przepisów w trakcie ich urzeczywistniania korzystamy z innowacyjnych przyrządów.


Sporo gadżetów, jakie niemalże każdy z nas posiada w domu, mimo że nowe, tak naprawdę naśladują one starodawne pomoce kuchenne, z których korzystały nasze prababki.


Maszynka do mielenia maku
Zainspirowane przez: pixabay.com


garnki
Opracował: Silit
Zainspirowane przez: Silit


Współcześnie są one jedynie tworzone z nowoczesnych materiałów, udoskonalone i dostosowane do współczesnego odbiorcy. Doskonale widać to na przykładzie pomocy kuchennych, którymi są stolnice. Dawniej wykonywano je jedynie z drewna, były bardzo ciężkie, niepraktyczne, z uwagi na gabaryty ciężkie do zachowania w czystości, a poza tym zajmowały wiele miejsca, gdy akurat nie były w użyciu.

Jeżeli zafascynował Cię ten tekst, to w tym miejscu jest notka spod linku (https://www.gastrocentrum.pl/sklep/wyposazenie-sklepow-3), która też ma bardzo ciekawe dane na przedstawiany tutaj temat.

Dziś jest całkowicie inaczej: wykonywane są one z innowacyjnych tworzyw, jak przykładowo silikon. Poprzez to są lekkie, da się je zwijać, co bardzo upraszcza przechowywanie, łatwo można je umyć, a oprócz tego na bardzo długi czas zachowają one trwałość. Podobnie jak wałki do ciasta silikonowe - porównując je z drewnianymi te pierwsze o wiele łatwiej umyć, nie przechodzą zapachem, są lekkie i praktyczniejsze.


Może zainteresują ciebie także

Jakich akcesoriów koniecznie potrzebujesz w swoim nowym miejscu zamieszkania?

pies, karma
Opracował: Mark Hillary
Zainspirowane przez: http://www.flickr.com
Wykańczanie nowego domu to bez wątpliwości wielka frajda - wie o tym chyba każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał tę przyjemność.


Jednakże współczesne urządzenia wykorzystywane w kuchniach to nie wyłącznie gadżety przeznaczone do przygotowywania ciastek, to również bardziej skomplikowany sprzęt, bez którego ciężko wyobrażać sobie codzienne funkcjonowanie. Te maszyny zazwyczaj także były wcześniej znane, lecz w znacznie bardziej uproszczonej formie. Przykładowo: maszynka do mielenia maku.


Na pewno z dzieciństwa każdy zapamiętał niezwykle ciężkie metalowe urządzenie z korbką, które przed użyciem należało przykręcić do stołu. Dzisiaj mielenie maku odbywa się o wiele szybciej i daje ono doskonalsze efekty.
19/05/14, 11:37:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.